Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Profesní setkání magazínu Best of opět pomáhalo. A ve velkém!Úvodník: Designhotelu Elephant Prague se odehrálo již 7. profesní setkání magazínu Best of, které má vždy i charitativní podtext. Pořádající profesní magazín přinesl další z možností, kdy se spolu mohou lidé z různých profesí setkat, lépe se poznat a seznámit s některými z profesí, o kterých mohou čtenáři číst na stránkách www.ibestof.cz již čtyři roky.

Článek: Lidé rozličných profesí, zajímavé osobnosti, ať už se jedná o známé tváře, či nikoli. Takové tváře se sešly na profesním setkání profesního magazínu, které pořádala šéfredaktorka projektu Michaela Lejsková. „Ze školy si pamatuji slova učitele, že až půjdeme okolo školy, nemáme říkat, tohle je škola, do které chodíme, ale že to je naše škola. A tak přesně je to s profesním magazínem a profesními setkáními – je to váš magazín, vaše profesní setkání. Z mé strany příspěvek do společnosti. Snaha celého týmu o udržení rovnováhy v tom, že když ze společnosti čerpáme, musíme do ní také přispívat, abychom ji spoluvytvářeli, a dávali jí tak dobrý vítr do plachet,“ prozradila Michaela Lejsková, které se podařilo získat na místo řadu zajímavých profesí. Na jedné straně mohli návštěvníci obdivovat návrhářské umění Pavla Filandra, o kousek dál se učili zásadám první pomoci a hned vedle ochutnali jedinečnou kávu Sisel Café. 

Protože se jedná o setkání, které má i charitativní ráz, tak tentorkát se z podpory těšila Armáda spásy, zastoupená obchodně-administrativní manažerkou Pavlou Vopelákovou. Sbírku, která během odpoledního setkání probíhala, odvážel do azylového domu obchodní ředitel Peugeotu Kopecký Martin Vodička v novém voze Peugeot 308SW. Druhou charitativní organizací, jíž byla věnována podpora, bylo občanské sdružení Vlaďka dětem, které zastupovala Mgr. Lenka Vinická. Obě dámy převzaly z rukou pořadatelky dort s logem organizace, který věnoval partner setkání, pekárna Kompek z Kladna.Zleva: Pavel Janoš, Michaela Lejsková a Liběna Hlinková

A kdo všechno zde vystoupil? Oběma organizacím, hostům a celému projektu přispěl svým požehnáním a moudrými slovy farář z Moutnic u Brna René Strouhal, objevila se zde šansoniérka Renata Drössler, flétnistka Žofie Vokálková a duo Martin Chobot a Filip Sázavský. Programem provedl elegantní a dobře naladěný moderátor Lukáš Langmajer, díky jehož "hecování" přítomní hosté ochotně přidávali příspěvky do kasičky, která pak pomohla oběma výše zmíněným nadacím.Lukáš Langmajer se zhostil role moderátora na jedničku 


Hosté si mohli v průběhu odpoledne prohlédnout celou řadu prezentací. Například vernisáž obrazů street artové fotografky Jitky Kopejtkové, způsob archivace DNA – Mettinum, svatební výzdobu vozu Peugeot 508 v provedení GT z autosalonu Peugeot Kopecký a prostor hotelu dekoroval florista Ivan &Sablatúra. Pavel Janoš zase představil legendární pardubický perník.

Hosté mohli vidět zentci Česé inovaci, která představila aktuálního vítěze s projektem Světlo propouštějící beton, body scanning 3D GANG, makro fotografie Petry Krausové, módní tvorbu návrhářky Marie Zelené, která oblékala také pořadatelku Michaelu Lejskovou. Klára Čiperová předvedla zájemcům rychlou zdravotnickou pomoc. Ochutnávku kávy Sisel, kterou zajistil distributor Vratislav Dědoch a barista Martin Tomášek.Welcome drink a degustaci vín provázel odborným slovem ředitel Chateau Lednice Jindřich Sobota. Pekárna Kompek nabídla celou řadu sladkých a slaných dobrot a o hladu rozhodně nikoho nenechal Designhotel Elephant Prague, který zajistil pestrý a chutný catering. O pěkné dárky pro účinkující a hosty se postaral vlasová kosmetika Aloxxi a EP line s.r.o, dovozce kvalitních hraček.


Odpolední čas přál také rodičům s dětmi, o které se staral tým Baby Office v dětském koutku postaveném v jednom ze salonků v blízkosti konané akce.

Zdroj: www.ibestof.cz


 
Marie Zelená a Vlastimil Harapes

 


23.06.2014 - redakce