Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Lisa Gardnerová: Chyť měÚvodník: Autorku Lisu Gardnerovou nejspíš nemusím představovat, každý, kdo má rád dobré psychologické thrillery, se s ní už jistě ve čtenářské sféře setkal. Její nejnovější román Chyť mě přivádí na scénu dobře známou seržantku detektiva D. D. Warrenovou, která stojí před zdánlivě nerozluštitelným případem. Na jedné straně série vražd pedofilů, jenž se jeví jako msta za ty, kteří se sami bránit nemohou, na straně druhé vražda, která se dosud nestala, ale stát se má - a to za pouhé čtyři dny.

Článek:
Charlene Rosalind Carter Grantová je osmadvacetiletá žena, která má za sebou děsivou minulost. Ta zůstává skryta nejen před jejím okolím, ale i před ní. Aby mohla žít, musela zapomenout... Ale na některé věci se zkrátka zapomenout nedá. Je jen otázkou času, kdy se před vámi zrcadlo zapomnění otevře a vtáhne vás dovnitř.

Minulost se k Charlene vrací a staví ji před zásadní rozhodnutí: Bude stále tou hodnou holčičkou, která se nikdy nebránila trýznění své duševně vyšinuté matky? Nebo se poprvé ve svém životě postaví na odpor a o svůj život bude bojovat? A dokáže to vůbec? Jak má bojovat proti neviditelnému zlu, které může přijít odkudkoli a může se skrývat za tvářemi těch, které miluje a jimž důvěřuje?

D.D. Warrenová má před sebou ženu, kterou poznamenalo kruté dětství, jaké si jen málokdo z nás dokáže vůbec představit. Ženu, která má důvod skrývat svá děsivá tajemství, a která toho možná ví víc, než přiznává. Je možné jí věřit? Nebo se jedná o ženu, která je ve skutečnosti někdo jiný?

Charlene už nevěří nikomu. Co byste udělali, kdyby vám zbývalo pár hodin života? Když už, jak se zdá, nemáte co ztratit? Co byste udělali?

Do případu se vkládá detektiv Ellen O. a kola osudu se začínají otáčet... Jednadvacátý leden se blíží. Vrah vyčkává. Smyčka se utahuje a stíny minulosti Charlene dohánějí. Kdo zabil její dvě nejlepší kamarádky? A proč se vůbec nebránily? Bude Charlene třetí obětí? Nebo je všechno trošku jinak?

V labyrintu polopravd a lží se ocitají všichni: Policisté, Charlene i vrah. Vyhrát však může jen jeden.

Kniha Chyť mě je víc než zdařile napsaný příběh, kde osud rozdává karty nahodile. A hráčům nezbývá, než doufat. Protože....

Každý musí jednou zemřít...


Lisa Gardnerová, Chyť mě
Knižní klub, 2013
Obálka: kosmas.cz


23.11.2014 - Radka Zadinová