Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Wendy Higgins: Svůdné zúčtováníÚvodník: Závěrečná část úspěšné andělské trilogie Svůdné zlo je na světě. Miliony fanoušků se těší, jak autorka Wendy Higgins zvládla příběh ukončit a zda dostanou stejně notnou dávku nádherných nefilů. Budeme doufat, že ano a knihu si zároveň trochu přiblížíme.
Jestli byla Anna doposud v nebezpečí, tak to byla jen špetka toho, v jakém si ocitá právě teď. Přesto, že svůj osud zná krátkou chvíli, zhostila se úkolu, jenž jí náleží, velmi statečně. S otcem naverbovali další nefilské děti, kteří se chtějí utrhnout z teroru svých démonských otců a společně s nimi kují pikle a bojují za svobodu svou i celého světa.

Článek:

Jenže nic nevychází, jak by mělo. Démoni se na Annu zaměřili více než předtím, ba co hůř, začínají podezírat už i ostatní nefi, jelikož Anna jim zdárně, i když se šrámy, uniká. Ačkoliv Anna svůj osud zná, je stále tou sedmnáctiletou dívkou, která se bezmezně zamilovala do Kaidana. Jenže nejen, že jejich láska je nebezpečná, ona je dokonce zakázaná a nepřeje jim ji nikdo, krom jejich přátel. Získá zamilovaná dvojice dostatek času na to být spolu a zvládnou porazit démonský svět? Může Anna počítat s pomocí od toho nahoře? To vše se dozvíte ve velkém finále Svůdného zúčtování.

 

O autorce Wendy Higgins toho víme již dost, ale stále mě překvapuje, jaká spisovatelka i žena to je. Své fanoušky si hýčká na sociálních sítích a její knihy jsou každým dílem lepší. Jelikož Svůdné zúčtování je závěrečná část série o andělech a démonech, budeme doufat, že na další tituly této autorky nebudeme dlouho čekat.

 

Opět čtivě psaný příběh své čtenáře lapne a už nepustí, dokud nedojde na poslední stránku. Při čtení nadšení ze čtenáře jen sálá a myšlenky mu nestíhají zpracovávat emoce, jež tato kniha vyvolává. Typický příběh zla, jenž se snaží porazit dobro. Nespočet postav, u kterých je nepředvídatelné chování a překvapující scény, které dějem míchají do poslední chvíle.

 

Hlavní postavy jsou, jak ze žurnálu, které je těžké si nezamilovat. K rozpolcenosti Anny, čtenář poznává i její rodiče, jenž i přes svou minulost dokázali, že nejsou tak zatracení, jak je na první pohled znát. Kaidan je jedním slovem sexouš, který jistě vlezl do snů mnoha čtenářkám. Autorka Wendy Higgins, ale zachází ještě dál a svým čtenářům věnuje pozornost, jež zaměřila i na vedlejší postavy. Tím pádem se v příběhu neobjevují hluchá místa a kniha je taková, jaká má být a nuda zde v žádném případě nemá své místo.

 

I přes slabší závěrečný boj a epilog krapet přitažený za vlasy, Wendy Higgins opět dokázala, že psát zkrátka umí. Její um spočívá především v zamilovaných scénách, chtíči a touze, jenž se díky právě autorce, dokáže přenést i na čtenáře. Od prvního dílu knihy doprovází i humor a není tomu jinak ani ve Svůdném zúčtování. Tím se střídají čtenářovi emoce jak na houpačce a dokáže čerpat z každé z nich. Může si tedy oddechnout od napínavých částí, aby zavzdychal nad romantikou, aby ladně přešel k poutavým úsekům o boji na život a na smrt. Další třešinka na dortu, kterou čtenář v knize může vyčíst, je honba za tajemstvím a verbování nových nefilských rekrutů a tím se v knize objevuje i lehce detektivní část, psaná odlehčeným a zajímavým stylem.

 

Svůdné zúčtování i celou sérii doporučuji především mladším čtenářkám, kdy, ale s přečtením neudělají chybu ani starší ženy, s romantickou duší prahnoucí po vtipu a napětí.
 


Svůdné zúčtování
Svůdné zlo 3
Wendy Higgins
CooBoo/2015
368 stran


24.03.2015 - Martina Kastlová