Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Divadlo na Šantovce nabízí v květnu pestrý programÚvodník: Divadlo na &Santovce se pomalu blíží do cílové rovinky své druhé divadelní sezóny. Za tu dobu si už řada diváků našla cestu, jak vidět své oblíbené herce a herečky. A i v květnu tu možnost mají. Do Olomouce přijede například Simona Stašová, Petr Kostka či František Němec.

Článek: Na své si však přijdou i děti, které mohou na vlastní oči navštívit Kouzelnou školku, celosvětové show Duhové bubliny a řadu oblíbených pohádek, které se hrají tradičně každou neděli od 16.00. Program na květen prostě slibuje výbornou podívanou pro velké i malé diváky.

DROBEČKY Z PERNÍKU

Velmi zdařilá hra plná černého humoru o alkoholičce, právě propuštěné z léčení, a o tom, jak běžné životní situace musí řešit její nedospělá dcera a stále neúspěšný herec, čekající na příležitost, která nepřichází. Za roli Evy Mearové v této inscenaci získala paní Simona Stašová Cenu Thálie 2007 za nejlepší ženský herecký výkon. Olomouckému publiku se oblíbená česká herečka představí v pátek 15. května od 19:00 v Divadle na &Santovce. 
PAN HALPERN A PAN JOHNSON

Pražské Divadlo Ungelt uvádí velmi příjemnou konverzační tragikomedii přinášející zajímavý pohled na jeden život ze dvou rozdílných úhlů. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Jak tohle setkání dopadne, se můžete totiž osobně přesvědčit 26. května v 19:00.
František Němec a Petr Kostka rozjedou herecký koncert v inscenaci, která je hodnocena jako jedna z nejlepších za sezónu 2013/2014.S HLAVOU V OBLACÍCH


Bombová komedie o téměř dokonalém zločinu s herci Moravského divadla Olomouc s nádechem a tempem hollywoodského akčního trháku. Můžete se těšit na komedii, která se nepodobá žádné jiné. Zapomeňte na všechna divadelní klišé současnosti a vrhněte se s námi do víru akce, zábavy a originálnosti. Akční komedie S hlavou v oblacích od Divadla do houslí se divákům představí 29. května od 19:00. Hrají: Michaela Doleželová, Vendula Fialová j.h., Hana Briešťanská j.h. a Roman Vencl.PROJEKT LISTOVÁNÍ

Oblíbené scénické čtení Listování nebude chybět ani v květnu. Dospělí diváci či nebojácné děti mohou zhlédnout strhující a zároveň hořce zábavný příběh Odpad! Nikdy totiž nevíte, co najdete! Jak to dopadne s hlavními hrdiny známé knihy, se můžete přesvědčit 14. května od 20:00 v Divadle na &Santovce.

I pro děti si na měsíc květen připravil projekt Listování program. Jedná se o knihu Lichožrouti, která se stala v ocenění Magnesie Litery knihou desetiletí! Diváci její herecké ztvárnění mohou vidět 17. května od 11:00.


PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI


Každou neděli od 16:00 hraje Divadlo na &Santovce dětem. Tentokrát se mohou děti těšit na pokrevní bratry Vinnetou a Old Shatterhand (3. května), prehistorickou pohádku O pračlovíčkovi (17. května) či na pohádku o známém sněžném muži Hugo z hor (31. května). Kromě těchto pohádek čeká děti ještě tři show plné zábavy:

Kouzelná školka aneb JAK FRANTI&SEK, MAJDA A PETR ZACHRÁNILI DIVADLO

Zcela nový pořad pro děti, kde jim hlavní protagonisté zábavnou formou představují divadelní svět, se představí v Divadle na &Santovce 9. května od 15:00. Petr Vacek, Majda Reifová a samozřejmě František přivezou kouzelnou školku přímo na divadelní prkna. Děti se mají rozhodně na co těšit!DUHOVÉ BUBLINY


Unikátní vystoupení s mýdlovými bublinami od Václava Strassera, ve kterém vám tento mág předvede, co vše se dá s bublinami podniknout. Budete vtaženi do křehkého světa barev a třpytu mýdlových bublin v nejrůznějších velikostech, obměnách a tvarech. Bubliny kouřové, obří, duhové a spousta dalších triků se divákům ukáží 10. května od 16:00.


DÁ&SEŇKA ANEB PSÍ KUSY – HAF!

Divadlo Husa na provázku uvede 24. května od 16:00 podvraťácké pohádky pro vážené pudlikum. Jak si Karel a Olinka pořídili štěně. Jak ho učili chodit, štěkat a další psí kusy. Prostě psina za všechny dobr-money. Bude to vážně ště-NĚCO! Přijďte, bude to "hasky".

12.05.2015 - redakce