Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Rock for People Europe v PlzniÚvodník: Velká porce muziky z celé Evropy. Písečná pláž s lehátky, koktejl barem a k tomu hudba od známých DJs až do rána. Kinokavárna a filmová přehlídka oscarových snímků, novinek studentů českých filmových škol i kultovních seriálů a k tomu nádavkem diskuze s filmovými tvůrci. Trh s designovým oblečením a make-up artisti, kteří návštěvníky promění k nepoznání. Pouze malá ochutnávka ze zážitky doslova nabitého programu, který příští týden od pátku 3. července do neděle 5. července čeká na návštěvníky Rock for People Europe v Plzni, Evropském hlavním městě kultury 2015. 


Článek:

V průběhu tří festivalových dní vystoupí bezmála osmdesát kapel a DJs ze všech koutů Evropy. Srdcem festivalu bude kreativní zóna DEPO2015, jež vznikla na místě někdejšího zázemí autobusů a trolejbusů. Hlavní zóna, kde bude vedle 2 hlavních a několika vedlejších stagí i již zmíněná pláž Urban Wave Beach, kinokavárna či originálně přestavěná čerpací stanice Jack Daniel's, bude otevřená každý den od 14 hodin do 2 hodin do rána. Festivalový areál doplní prostor Papírny ležící na protilehlém břehu Radbuzy, který s prostorem DEPO2015 spojuje lávka. Areál Papírny nabídne například Excelent stage s odpoledním a večerním program. A právě zde najde na několik dní své nové útočiště také kultovní pražský Cross Club, který se postará o  afterparty až do 4 hodin do rána. 
 
Guano Apes

Headlinery Rock for People Europe jsou legendární Motörhead, Guano Apes či Parov Stelar. Kromě známých jmen však na návštěvníky čekají i čerstvé objevy evropské hudební scény. Perličkou budou tzv. Visegrádské dny, které na Excelent stage v areálu Papíren představí u nás méně známé kapely ze zemí V4, které se ve své domovině těší enormnímu zájmu. Jde totiž o výběr předních hudebních promotérů, kteří stojí za tak věhlasnými festivaly jako jsou maďarský Sziget a Volt, slovenská Pohoda či polský Spring Break.


Žánrově pestré evropské hudební menu Rock for People doplní belgická čtveřice multiinstrumentalistů BRNS, holandští rockeři De Staat, &Spanělé Gomad! & Monster, francouzská kapela Scarecrow umně kombinující blues a hip hop či italští Joycut. Svůj dluh za neuskutečněné vystoupení na nedávném hradeckém Rock for People přijedou svým četným fanouškům splatit švédští Dead by April. O tom, že severská hudební scéna ovšem nenabízí světu pouze metal, přesvědčí cenění finští indie rockeři French Films i švédská trojice Movits!. Pořadatelé připravili i bohatý doprovodný program, podrobnosti najdete na www.plzen2015.cz.

De Staat

Rock for People Europe je součástí programu Evropského hlavního města kultury 2015. Více informací na www.rockforpeople.cz. Vstupenky na Rock for People Europe jsou v prodeji na webu festivalu nebo na www.ticketsforpeople.cz. Celofestivalový pass lze nyní pořídit za 1 440 Kč, jednodenní vstupenky jsou v prodeji od 750 Kč.
Foto: nasimproradost.cz, tv.nrc.nl, liljan.se, timocke.rs


29.06.2015 - redakce