Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - DIVADLO NA ŠATOVCE SPOUŠTÍ PŘEDPLATNÉ NA NOVOU SEZÓNUÚvodník: Především na herecké osobnosti a kvalitní režii hodlá v následující sezoně sázet olomoucké Divadlo na &Santovce. To má za sebou druhou sezónu svého fungování. Pro novou divadelní sezónu, která odstartuje v září, připravilo předplatné, které je nabité výjimečnými tituly a renomovanými hereckými osobnostmi.

Článek: Předplatné nabídne řadu vynikajících komediálních titulů, zkrátka však nepřijdou ani milovníci náročnějších žánrů. Inscenace jsou vybírány pečlivě, aby mohli diváci z divadla odcházet s různými emocemi, ale vždy se zážitkem ze skvělých hereckých výkonů a nápadité režie. Divadlo na &Santovce chce nabízet vždy jen nejkvalitnější tituly a nejlepší herecké osobnosti.

Diváci se mohou na podzim těšit na plejádu hereckých osobností, jako jsou např. Bára Hrzánová, Emília Vašáryová, Milan Lasica, Adrian Jastraban, Václav Vydra, Lukáš Vaculík, Jana Paulová, Pavel Zedníček, Michal Dlouhý a spousta dalších. Přijede Divadlo Kalich, slovenské &STÚDIO L+S, Divadlo ABC nebo slavný divadelní Spolek Kašpar.

Představení v rámci první části sezóny 2015/2016 jsou rozdělena do dvou předplatitelských skupin – A a B. V každé skupině je pět pečlivě vybraných a sladěných titulů. Tituly v rámci předplatného budou uvedeny od září 2015 do ledna 2016. Přesné termíny jednotlivých představení budou upřesněny v srpnu 2015. Každou skupinu čeká 1 titul za měsíc.

Obě předplatitelské skupiny lákají na úžasné tituly. Pomyslným vrcholem SKUPINY B může být představení inscenace Rybárik kráľovský - stylová komedie plná paradoxů, krutého sarkasmu a hravé ironie v čele s Emílií Vašáryovou a Milanem Lasicou. Ve SKUPINĚ A bude nezapomenutelným divadelním zážitkem nekorektní politická fraška Listopad s Michalem Dlouhým v roli fiktivního amerického prezidenta. Obě skupiny jsou sestaveny z úžasných, pestrých a originálních inscenací.

„Vybíráme to nejlepší, nechceme do divadla zvát jen lechtivé komedie, chceme divákům přivézt opravdu kvalitní divadlo. A vidíme, že diváci o něj zájem mají, uplynulá sezóna byla celá vyprodaná.“ Petra Němečková, manažerka DN&S.

Diváci budou moci vybírat také ze dvou cenově rozlišných pásem. Předplatné Divadla na &Santovce dává všem svým návštěvníkům možnost mít své stálé místo - v právě uplynulé divadelní sezóně byla všechna představení beznadějně vyprodaná.


Divadlo Kalich
Každý den, šťastný den
Hrají: Bára Hrzánová a další

Vydařená komedie o svérázné léčbě manželské nudy. Bára Hrzánová přivede do spokojeného, jen trochu unaveného manželství svůj nový idol a manželovi navrhne, aby žili v triu. Experiment s bigamií přináší řadu překvapivých a absurdních situací, které se sice vysmívají konvenční morálce, vytoužené štěstí však nepřinášejí. Není to žádná tragédie, je to výsměch kýčovitým představám o lásce.


Divadlo Kalich
Zamilovat se
Hrají: Jana Paulová a Pavel Zedníček

Romantická komedie o dvou lidech ve středním věku, kteří žijí v manželstvích, na něž si už dávno zvykli, a přece se ještě znovu bláznivě zamilují. Hra Zamilovat se... vypráví o prosté lidské chuti šíleně se zamilovat i v „seriózním“ věku. Oba protagonisté se představí ve dvojrolích milenců i manželů, což znovu s humorem potvrzuje starou známou pravdu, že člověk stále hledá a potkává ty samé typy svých protějšků.


Agentura Harlekýn
Lo Stupendo
Hrají: Václav Vydra, Simona Postlerová, Svatopluk Skopal a další


Situační komedie o talentovaném, ale nesmělém a opomíjeném človíčkovi, který čeká na svoji životní příležitost! Bláznivý příběh LO STUPENDO s Václavem Vydrou v hlavní roli je převzaté představení z Divadla na Vinohradech, což Vám zaručí kvalitní komediální zážitek.


Divadlo ABC
Listopad
Hrají: Michal Dlouhý a další

Nekorektní politická fraška s Michalem Dlouhým v hlavní roli. Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme. Fiktivní americký prezident Charles Smith se připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“.


Divadlo Háta
Do ložnice vstupujte jednotlivě
Hrají: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová nebo Kamila &Spráchalová, Pavel Nečas nebo Martin Zounar, Monika Absolonová nebo Adéla Gondíková a další

I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná…Situační komedie s hvězdným hereckým obsazením.&Studio L+S
Rybárik kráľovský
Hrají: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Milan Lasica

Stylová anglická konverzační komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi plná paradoxů, krutého sarkasmu a hravé ironie s bezkonkurenčním obsazením. Co všechno se stane, když bývalá milenka přijde za svým ex-milencem přímo na žádost vlastního manžela? Co se stalo se vztahem po čtyřicetileté pauze? A jak to všechno vidí jejich sluha? Dějem hry symbolicky prolétá ledňáček jako symbol ztraceného mládí či unikající naděje. Komedie je to lehká a svižná, podobně jako říční pták z titulu. Máte možnost vidět jednu z nejkvalitnějších slovenských komedií posledních sezón.


Divadelní spolek Kašpar
Detektor Lži
Hrají: Adrian Jastraban, Eva Elsnerová, Matouš Ruml

Syrová komedie ruského autora nejen pobaví, ale navíc ještě přinutí diváka se zamyslet na tím, jestli není lépe skoncovat s tíživou minulostí a začít znovu. Těšte se na vynikající herecké výkony v čele s olomouckému publiku dobře známým Adrianem Jastrabanem! Aby se Naděžda Petrovna dozvěděla, kde její manžel schoval peníze, pozve domů hypnotizéra. Manžel však v „transu“ sdělí i svá další tajemství a začnou se dít věci… Jedno z nejkvalitnějších pražských divadel znovu v Olomouci! Detektor lži se hraje již 6 let a je v Praze neustále vyprodán.


Divadlo Háta
Světáci
Hrají: Dalibor Gondík nebo Zbyšek Pantůček, Martin Zounar nebo Aleš Háma, Mahulena Bočanová nebo Adéla Gondíková, Monika Absolonová nebo Ivana Andrlová a další

Proslulá televizní komedie v divadelní úpravě s hvězdným hereckým obsazením. Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze. Co se stane po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat? Proslulá televizní komedie v divadelní úpravě s hvězdným hereckým obsazení. Vyprodané představení plné oblíbených hereckých tváří slaví úspěch po celé republice můžete vidět i v našem divadle.


Agentura Harlekýn
Nebyla to pátá, byla to devátá
Hrají: Rudolf Hrušínský, Jana &Svandová a Josef Carda

Manželský trojúhelník s originální zápletkou! Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Nejčastějším námětem komedií je manželský trojúhelník. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval... Tato italská komedie objevila vztahovou zápletku vskutku originální, ba senzační. Říci jakou, zde nelze, obsazení ale tajné není a senzační vskutku je.


Divadlo Kalich
Drahouškové
Hrají: Jana Paulová, Pavel Zedníček, David Suchařípa, Anežka Svobodová, Jiří Kohout

Vyhledávaná dvojice komiků, Jana Paulová a Pavel Zedníček, přichází s novou francouzskou komedií o otázce fungování rodiny v jednadvacátém století. Pierre právě přijde o místo ředitele velké televizní stanice, Marion naopak začíná slavit úspěchy na konkurenčním kanále. Do už tak napjaté situace přichází Mariin první manžel, rozený dobrodruh Francois, s žádostí o poskytnutí přístřeší na pár dní a dcera Julie chce rodičům představit svého snoubence Alexandra... zkrátka je nade vše jasné, že to naši Drahouškové nebudou mít jednoduché...!"Podrobnější informace na www.divadlonasantovce.cz.

 


30.06.2015 - redakce