Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jake Gyllenhaal svede v roli boxera největší boj s osudemÚvodník: Drama levorukého boxera, který si jde tvrdě za svým od začátku do konce. Nezkrotný Billy Hope (Jake Gyllenhaal) udělá vše pro to, aby získal  boxerský titul ve velterové váze, tak i zpět soudem odebranou dceru. O výkonu hlavního hrdiny tohoto filmu se již nyní v hollywoodské kuloárech spekuluje o nominaci na Oscara.

Článek: Film bude mít v českých kinech premiéru 23. července ve formátu 2D s českými titulky.
 
Uznávaný režisér Antoine Faqua má na svém kontě už řadu filmů, jež svým poutavým příběhem rozslzely nejedno divákovo oko. Nejnovější přírůstek v jeho dosavadní režijní filmografii je drama Bojovník (Southpaw), kde září v hlavní roli herec v minulosti novimovaný na Oscara Jake Gyllenhaal jako boxer Billy Hope, který je na vrcholu své kariéry, má nádherný dům a milující rodinu.  

To ale platí pouze do chvíle, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Poté začne jeho život nabírat nových otáček, po ohlášení svého odchodu z boxerského světa do „důchodu“ se rozhodne opět skočit do nebezpečného života plného bolesti, ran, ale i vítězství, aby se vyrovnal se smrtí své manželky a získal svoji dcerku zpět.
 
Jake Gyllenhaal musel kvůli této roli podstoupit šest měsíců fyzického, duševního i emocionálního utrpení. Aby se vžil do role boxera a vypracoval si svaly musel šest měsíců před natáčením tvrdě trénovat, a to šest hodin denně. Po jeho boku se můžete těšit na Rachel McAdams, Foresta Whitakera, Ritu Oru a rappera Curtise „50 Cent” Jacksona.
19.07.2015 - redakce