Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Veletrh cestovního ruchu ITEP kráčí tentokrát po stopách filmuÚvodník: Třetí největší veletrh cestovního ruchu v ČR bude pro návštěvníky otevřen ve dnech 24. - 26. září tradičně v prostorách plzeňské nové haly TJ Lokomotiva v Úslavské ulici 75. Opět zde můžete získat kompletní turistické informace ze všech krajů České republiky. Vystavují zde města, lázně, hotely, muzea i cestovní agentury. K dispozici pro návštěvníky budou informační brožurky, mapy, cyklomapy, letáky, nabídky pobytů, hotelů i další propagační materiály z oblasti cestovního ruchu.


Článek: V expozici Plzeňského kraje bude hostovat Evropský region Dunaj – Vltava, který je svazkem sedmi českých, německých a rakouských regionů. Nově proti minulým ročníkům vystavují Mariánské Lázně, Třebíč a Chorvatské turistické sdružení, tradičně bavorské město Zwiesel a rodinný pivovar Dampfbierbrauerei Zwiesel. Na stánku města Plzně bude pak hlavní pozornost věnována novince letošní turistické sezóny – komentovaným prohlídkám bytových interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose.
Letošní veletrh v evropském hlavním městě kultury a v kraji, který je „nejlepším místem pro život“ překvapivě zavede návštěvníky do prostředí filmu a červeného koberce. Nebude se jednat o předávání Oscarů či jiných významných filmových ocenění, přesto se po červeném koberci a po stopách slavných filmů můžete projít. Na veletrhu se tak představí agentura CzechTourism a její marketingová kampaň „Česko. Země jako z filmu.“  Její hlavní projektový manažer Jiří Dužár říká: „Putovat po stopách filmových hrdinů a hrdinek místy, která znáte ze stříbrného plátna, má pro řadu lidí zvláštní kouzlo. Místa, kde vznikaly oblíbené filmy, se ale vždy nestávají cílem filmových turistů sama od sebe, proto je potřeba aktivního zapojení v regionech.“

Filmy a pohádky se točí na celém světě i v Plzeňském kraji. Nedotčená příroda, nádherné památky, architektura, bohatí historie… To vše filmaře láká. Chcete na vlastní oči vidět, na jakém hradě se natáčelo? Jít po stopách, kde kráčel král a královna? Pár tipů ze svého putování za filmem popisuje ve třetím vydání „Zápisky z cest Plzeńským krajem“ rodina Klusálkových. Navštívili např. tato místa, kde se natáčelo: hrad &Svihov /Tři oříšky pro Popelku/, Klatovy /Copak je to za vojáka/, Horšovský Týn /Nesmrtelná teta/, Domažlice /Od zítřka nečaruji/, Úterý /Zdivočelá země/, Kladruby /Santiniho jazyk/ a další.

Veletrh ITEP kráčí po stopách filmu i úspěšného kriminálního seriálu POLICIE MODRAVA, natáčeného v horském prostředí &Sumavy, jehož režisérem je rodilý Plzeňák Jaroslav Soukup. Hosty veletrhu budou ve čtvrtek a v pátek herci z tohoto seriálu u stánku televize Nova a připraveny jsou soutěže o kompletní sadu DVD s tímto seriálem. Ve čtvrtek také zasedne do „Křesla pro hosta“ významný český režisér Václav Vorlíček, který má na svém komtes řadu pohádek, z nichž nejoblíbenější jsou Tři oříšky pro popelku. Ti nejmenší návštěvníci  mohou navštívit Popelčinu světničku, vyzkoušet si její šaty, přebírat hrách, prohlédnout si kulisy z této pohádky a třeba se s Popelkou i vyfotit.
To zdaleka není vše, co vás může v Plzni na ITEPu překvapit. Ani letos nebude chybět tradiční bavorská sobota s paletou dobrého jídla a pití, jakým je vyhlášené bavorské pivo, klobásy a preclíky. K tomu zahraje nefalšovaná bavorská muzika. Netradiční a zábavné projížďky po prvním pojízdném cyklobaru v ČR si mohou dopřát dopřát po dobrém jídle sportovně založení návštěvníci, kteří při šlapání do pedálů mohou současně i hasit žízeň. Samozřejmostí jsou ukázky řemeslné výroby krajek, textilií, kraslic, perníčků, mýdel, řezbářských produktů a ochutnávky regionálních gastronomických specialit. K svlažení hrdla kromě bavorského piva nebude chybět Plzeňský Prazdroj i pivo z železnorudského Belvederu. Degustace vín ze severní Itálie a hudba originální italské kapely navodí atmosféru pohody i temperamentu tohoto kraje.

Další informace a podrobný doprovodný program naleznete na turistickém webovém portálu Plzeňského kraje www.turisturaj.cz. A zapomenout nesmíme ani na to, že na celý veletrh včetně všech doprovodných akcí je vstup zdarma.

Přijďte si užít veletrh cestovního ruchu ITEP 2015 Po stopách filmu všemi smysly.
Foto z minulého ročníku: regionplzen.cz, plzensky-kraj.cz 23.09.2015 - Stanislav Polauf