Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pestrá sezóna v Divadle na cucky právě začínáÚvodník: Vedení olomouckého Divadla na cucky připravilo na novou sezónu několik překvapení. Novinky uvede domácí soubor, chystá se doslova invaze hostů ze zahraničí. Divadlo nabídne téměř každodenní program, který startuje právě v těchto dnech.

Článek: Plejádu významných zahraničních hostů budou v příštích měsících reprezentovat především umělci z Norska v rámci projektu s názvem NORDSPIRACE. „Na základě naší spolupráce s norským kulturním centrem Dansearena nord z Hammerfestu jsme vytvořili unikátní program představení, která budou v průběhu podzimu 2015 - jara 2016 uvedena v Olomouci a nabídnou jedinečný vhled do aktuálních trendů severské scény. Prezentace jednotlivých představení bude následně doplněna o debaty s tvůrci a workshopy pro veřejnost,“ láká intendant divadla Jan Žůrek.


Divácky atraktivní byl už zářijový program, kdy se olomouckému publiku mj. představila nizozemská choreografka se srbskými kořeny Jelena Kostić. „Jelena nás společně se čtyřmi energickými tanečníky a zpěvačkou Iris Ficker pozvala na výpravu do útrob lidské mysli. Taneční představení A Mood For Deep Longing je plné živého zpěvu, divokého tance a tklivé východoevropské hudby,“ prozradil mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. „Netradiční podívanou jsme uvedli v Divadle hudby olomouckého Muzea umění.

Neděle budou v Divadle na cucky věnovány dětem. Cyklus dílen „Malí a na cucky“ zahájily Hrátky se současným výtvarným uměním.


Pro starší publikum soubor premiérově uvádí audiovizuální adaptaci „feťácké bible“ Seš ve stanici ZOO! v aranžmá hudebního skladatele Jana Plíhala. „Vytvořili jsme originální scénickou koláž, která v sobě kombinuje prvky současného tance, zvukové instalace, audiovizuálního umění a světelného designu,“ představuje projekt Jan Plíhal. „Na pozadí zmařeného života mladé Christiane F. můžeme lehce vypozorovat témata, která nás nutí se knihou stále zabývat. Rozpadlé rodinné vztahy, sebeklamy a jejich vrstvení, nezodpovědnost. A pochopitelně závislost,“ doplňuje Plíhal. 


22.09.2015 - redakce