Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci zimní přehlídky BEST FILM FESTÚvodník: Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015. Kinaři se rozhodli potěšit své věrné fanoušky v předvánočním období v podobě lístků do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku

Článek: V prosinci se uskuteční deváté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.
 
 
Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou divácké oblíbené zahraniční tituly. Diváci se můžou těšit na sci-fi režiséra Ridleyho Scotta podle bestselleru Andyho Weira Marťan, velkofilm Roberta Zemeckise Muž na laně, drama podle skutečného příběhu o muži, který přešel mezi věžemi Světového obchodního centra či na zábavnou krimi v podání oscarového klasika Woodyho Allena Iracionální muž. V programu nebude chybět ani novinka od italského tvůrce - „novodobého Felliniho” Paola Sorrentina Mládí, volně navazující na úspěšný snímek Velká nádhera a dále napínavé dobrodružné drama Everest od islandského režiséra Baltasara Kormákura, inspirované skutečnými událostmi jedné z nejtragičtějších expedic do Himalájí. Program doplňují životopisná dramata: příběh počítačového génia Steve Jobs,  film The Program: Pád legendy, který mapuje vzrušující příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga a strhující dokument Amy o zpěvačce Amy Winehouse. Na přehlídkce nechybí ani animovaná sekce, letošní nejúspěšnější animovaná pohádka Mimoni a nejnovější snímek studia Pixar originální příběh ze světa lidských emocí V hlavě.
 
Z českých titulů jsou zastoupeny hrané filmy oceněné na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary: český kandidát na oscarovou nominaci debut Slávka Horáka Domácí péče a drama s excelujícími bratry Matějem a Kryštofem Hádkovými Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského. Nechybí zde nová mrazivá komedie Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Pro menší diváky je připravena klasická hraná pohádka podle stejnojmenné předlohy Boženy Němcové Sedmero krkavců a animované dobrodružství pro celou rodinu Rosa & Dara a jejich velká dobrodružství. Na programu je i dokument Cesta vzhůru mapující dramatický výstup Radka Jaroše na bájný vrchol K2 v rámci Expedice K2 2014.
 
Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.kinoatlas.cz
www.kinolucerna.cz
www.evald.cz
www.mat.cz
 
 PR kin Atlas, Evald a společnosti CinemArt, a.s.:
Mgr. Alice Aronová, Ph.D.
07.12.2015 - redakce