Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Kam s dětmi?Úvodník: Pokud chceme prázdninový čas s dětmi strávit co nejvíce aktivně, vymýšlíme neustále nové výlety a zábavné aktivity. Máme pro vás tip, který kombinuje obojí: podnikněte výlet a navštivte dětské hřiště. Váš volný čas s dětmi bude strávený aktivně a hravě. Výhodou dětských hřišť je, že nemají žádné provozní hodiny, lze je použít kdykoliv a téměř za každého počasí.

Článek:
Dětské hřiště se přitom může stát jak cílem vaší cesty (autem či pěšky) nebo na něj můžete zavítat při cestě kamkoliv jako do oázy potěšení, kde si odpočinete, posvačíte a naberete energii na další úsek cesty.

Čas strávený na hřišti je pro všechny zúčastněné velice užitečný. Kromě toho že je každý pohyb venku zdravý, děti se v čase stráveném na hřišti také spontánně mnoho naučí. Nejen o fyzických možnostech svého těla, ale zároveň o společenském chování a ohleduplnosti. Hra na hřišti rozvíjí mnoho dalších schopností, třeba trpělivost nebo kreativitu. Děti často začnou po chvíli strávené na hřišti používat herní konsole i k jiným účelům, než pro které byly původně vytvořeny. Prolézačka se stane domečkem, houpačka lodí apod.

dospělí si ovšem na hřišti odpočinou. Ano, na děti je třeba sice pořád dohlížet, aby kvůli zbytečné rozdováděnosti nedošlo ke zbytečnému úrazu. Ovšem zcela automaticky odpadá neustálá starost s tím, jak děti zabavit. Na hřišti se děti zabaví docela samy. Zároveň vaší iniciativě samozřejmě nikdo a nic nebrání. Buď děti povzbuzujte nebo jim vymyslete inovativní použití herních konsolí. Při hře na hřišti každopádně vy i děti zapomenete na všechny starosti a povinnosti a příjemně zrelaxujete.

Jestliže chodíte na některé hřiště pravidelně a dětem už toto místo zevšednělo, doplňte hru na hřišti nějakou další aktivitou zcela záměrně a plánovaně. Aby se děti nenudily a pobyt venku si užily naplno. Pokud nevíte, jak na to, zavzpomínejte na vaše dětské hry (krvavé koleno, schovávanou nebo Honzo, vstávej), probuďte ve vašich dětech cílevědomost tím, že budou muset projít určitou drahou za určitý čas, nebo se prostě nechte inspirovat nápady druhých.


23.07.2016 - redakce