Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Superpotraviny do všech jídelÚvodník: Kolik dokážete vyjmenovat superpotravin? Některé určitě – třeba aniž byste věděli, že jde o tak zdravá a tělu prospěšná jídla. Med, vlašské ořechy, kokosový olej… ale zapomínat by se nemělo ani na cizrnu, quinou, kadeřávek nebo borůvky. A teď druhá otázka: Umíte z nich uvařit opravdu chutné jídlo tak, aby šlo stále o zdravou krmi? 


Článek:
Do konečného výčtu nám chybí ještě sladké brambory, vejce a řecký jogurt.  Zázračnou desítku nám v publikaci Superpotraviny do všech jídel představí Kelly Pfeifferová, máma od rodiny a food bloggerka, která má na svém kontě příspěvky i do takových časopisů, jako je Harpers´Bazaar či Cosmopolitan.

173 stran bez zbytečné „omáčky“, jen s krátkým osobním úvodem a vzadu praktickým přehledem, respektive rejstříkem. Jinak publikace až o okraj plná skvělých a nápaditých receptů, které jsou inspirací všem, kdo chtějí změnu v jídelníčku, poznat jiné chutě, žít zdravě, ale i prostě rychle a snadno něco uvařit. Ingredience k receptům jsou navíc jak na váhu, tak v hrníčkovém poměru! Těžko na tomto formátu hledat mouchy.

Publikaci vycházející pod hlavičkou nakladatelství Metafora nelze upřít ani zdařilou grafickou úpravu, která v souladu s trendy nechává zlomu vzdušnost, nabízí skvělou orientaci a zároveň vysokou informační hodnotu.
Nemusíte se ani bát, že vás doma s touhle knížkou vyhodí. Ano, jde o zdravé stravování, ale jídla nejsou jen kombinací výše zmíněných superpotravin, najdete zde i pokrmy, které s chutí poobědvá či povečeří nadšený masoterián. Najdete zde polévky, saláty i zákusky, stejně tak hlavní chody.

Kromě nápaditých receptů se dozvíte i zajímavá fakta o superpotravinách, doplněná osobními zkušenostmi autorky. Věděli jste třeba, že kokosová voda obsahuje na 310 mililitrů tekutiny víc draslíku, než čtyři banány?
Podtrženo – sečteno – uvařeno, tuhle publikaci mohu vřele doporučit. I když si třeba nezakládáte prvoplánově na zdravé krmi, minimálně můžete inovovat svůj jídelníček o zajímavé recepty.
 
 


Superpotraviny do všech jídel
Kelly Pfeifferová
Počet stran: 176
Vydalo nakladatelství Metafora


22.09.2016 - Michaela Wilhelmová