Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Irácká mise v DuhokuÚvodník: Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni vyslala do iráckcých oblastí v Duhoku osvobozených od Islámského státu záchrannou misi. Do této oblasti se v současnosti vrací původní obyvatelstvo. Dobrovolníci ze záchranné mise celý proces sledují a zaznamenávají své dojmy

Článek:
Byla jsem včera dost v šoku. Lidé se tu vracejí do svých zničených domovů a  všude jsou miny.  Navíc přišli i o své živnosti a nemohli sklidit úrodu. Úplně mě mrazí při představě, co mají místní děti za sebou. Snažíme se aspoň zprovoznit školy, což se nám u prvních 12 podařilo. Už jsme pomohli víc jak 3 300 dětí vrátit se do školy.

Dobrovolníci a další spolupracovníci dělají, co mohou, ale samozřejmě že veškerá pomoc něco stojí. Pokud každý, komu to není jedno, přispěje svou troškou, dohromady to bude dost.

Co lze pořídit za váš finanční příspěvek: 
200 Kč – jedna deka pro navrátilce
300 Kč  – plachta na provizorní přístřeší
500 Kč  – školní pomůcky pro 10 dětí
500 Kč  – kuchyňské náčiní pro 1 rodinu
1000 Kč – jednoduchá kamínka na vaření
 
Přispět na sbírku Člověka v tísni můžete zcela dobrovolnou částkou na účet číslo 92329232/0300 s variabilním symbolem 9676034367.
 

Pokud byste rádi přispěli, ale v jiné oblasti a za jiným účelem, můžete třeba přispět na koupi kozy nebo krávy a poslat ji do Afriky. Nebo můžete přispět na studium sirotkům v Etiopii. Je tolik způsobů. Kdo chce pomoci, ten si svůj způsob najde.

Na jaké jiné projekty mohu přispět?

Pokud vás neoslovuje tento způsob podpory, protože byste rádi pomáhali přímo na místě, Člověk v tísni vás vítá s otevřenou náručí. Můžete to být vy, kdo se zúčastní další mise. Klikněte na odkaz pod textem, kde se můžete dozvědět více.

Pracovní příležitosti v obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni
03.09.2016 - redakce