Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jarek Nohavica zahraje a zazpívá dětemÚvodník:
Unikátní celostátní kampaň Celé Česko čte dětem letos slaví desáté výročí založení. Mezi osobnostmi, které kampaň dlouhodobě podporují, je i písničkář, textař a básník Jarek Nohavica. Ve svém klubu Heligonka v Ostravě se rozhodl 3. září uspořádat Benefiční koncert  pro Celé Česko čte dětem.
 


Článek:
Výtěžek z koncertu bude věnován na konkrétní prospěšné projekty, které nezisková organizace Celé Česko čte dětem pořádá: Čtení dětem v nemocnicích, Sbírky dětských knížek do nemocnic a ordinací dětských lékařů, Babička a dědeček do školky a Moje první kniha.
 
„Jarek Nohavica je velký čtenář, muž slova, před revolucí byl řadu let knihovníkem v Českém Těšíně. Naši kampaň podporuje od začátku. Před devíti lety v Pražské křižovatce předčítal ze své oblíbené knihy Malý princ, v roce 2011 zpíval pro 2 000 dětí, když jsme slavnostně zahajovali Mezinárodní týden čtení dětem v České a Polské republice. Jeho přízně si vážíme,“ říká Eva Katrušáková, zakladatelka a ředitelka Celé Česko čte dětem.
 
Osvětová a mediální kampaň Celé Česko čte dětem, největší svého druhu u nás, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a především na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Hlavní motto zní: „Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den!“


Oficiální stránky projektu Celé Česko čte dětem®:
http://www.celeceskoctedetem.cz/
 


28.08.2016 - redakce