Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - 3 knižní tipy pod stromeček: Co udělá radost milovníkům sci-fi a fantasy?Úvodník: Máte doma milovníka světů, jaké vídáme často ve snech, nebo naopak technikou vytuněných příběhů z budoucnosti? Pokud se ještě poohlížíte po dárcích k Vánocům, máme pro vás pár tipů...

Článek:
Tip 1: Space opera vonící futurismem

Galaxie daleké budoucnosti. Země i celý zbytek Republiky se zmítá na pokraji Třetí galaktické války. Napětí přituhuje; mír jev nedohlednu. Přesto pozemský Koordinátor vysílá své nejlepší muže za podivnými úkoly, na první pohled nepochopitelnými. Vždyť k čemu jsou teď nějaké dávné poklady nebo exotický živočišný druh?
 
Akční a dobrodružné! Korzáři se Vám budou líbit!
 
AUTOR: MICHAEL BRONEC
AUTOR PŘEBÁLKY: TOMÁ&S KUČEROVSKÝ
VNITŘNÍ ILUSTRACE: JANINA STRNADOVÁ
ISBN: 978-80-87364-58-1 
CENA: 190,- KČ 
 


Tip 2: Ať si každý najde to své!
Náš svět je jako klidná vodní hladina. A pod ní se v hlubinách prohánějí monstra. Náhle se rozčeří vlny -- a je pryč plavec či parník plný pasažérů.
Jenže na příšery z hlubin nahoře zas číhají rybáři -- lovci.
Profesionální zabijáci, které od monster dělí jen poslední špetka lidství a pracovní etiky, i nešťastní amatéři nečekaně vržení do obludných situací.
Přečtěte si uvnitř, jak se s nimi vypořádají.
A koho zašlápne Cthulhu, má 10 bodů!
 
Jako host Tomáš Bandžuch se svou zbrusu novou chmurnou fantasy-polit-fiction Pramen naší svobody.

SBORNÍK
AUTOR PŘEBÁLKY: TOMÁ&S KUČEROVSKÝ
VNITŘNÍ ILUSTRACE: LEONARD MEDEK | JANINA STRNADOVÁ | - MEISILUOSI | ANTONÍN BEDNAŘÍK | VLÁĎA SATRAN | MARTIN STEHLÍK | ONDŘEJ JANOVSKÝ | JIŘINA KMÍNKOVÁ | MICHAELA "NYEMI" HERTLÍKOVÁ | EVA LETÁKOVÁ
ISBN: 978-80-87364-57-4 
CENA: 250,- KČ 
 

Tip 3: Pod hvězdami číhá smrt

Vesmír je nebezpečné místo. Není snadné v něm přežít. A někdy je těžké i zemřít.
Vězeňská transportní loď SFPS Tecora se zřítí v nehostinné poušti žhavé planety mezi dvěma slunci. Ze stovek lidí se zachrání osm trosečníků. Pětice trestanců, jeden dozorce a dva civilisté. Nemají se zrovna v lásce. Ale jestli chtějí přežít, musí se naučit spolupracovat. Není to snadné. A kolem vraku Tecory se nehybnou pouští plíží neznámé nebezpečí. 
Je to čistokrevná scifi, stejně drsná jako klima neznámé planety, na které se odehrává.
 
Nákladní vesmírná loď s povědomým jménem, která patří koncernu, co Buduje lepší světy. Parta drsných kontraktorů. Mladý zelenáč, co se mezi ně snaží zapadnout. Piráti. Zaměstnanec společnosti, hajzl, který si pravdu nechává pro sebe. Matka. Zmasakrovaná lodní posádka. A speciální zásilka, co není zapsaná v přepravním listu.
 
Nic než malá pocta světu Vetřelců.
-- reedice v autorově novém přebrusu.
 
AUTOR: ROBERT FABIAN
AUTOR PŘEBÁLKY: DAVID SPÁČIL
ISBN: 978-80-87364-61-1 
CENA: 350,- KČ 
 


Knihy vydalo nakladatelství Straky na vrbě 


20.12.2016 - Michaela Wilhelmová