Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Vše, co jste chtěli vědět o móděÚvodník: Ada Bartlová, zakladatelka blogu Módní peklo, se proslavila nejen kousavou kritikou oděvních nešvarů, ale také užitečnými radami a postřehy ze světa módy. Z posbíraných zkušeností teď sestavila knihu pro ženy, které už mají plné zuby tisíckrát opakovaných řečí o francouzském šarmu a slim džínách jako základu šatníku.Taková kniha o stylu tu ještě nebyla!

Článek: Kniha obsahuje nejen tipy, jak oblékat různé typy postav a jak najít „své“ barvy, ale také kapitolu o materiálech, o tom, jak poznat kvalitní oblečení, a o zákulisí módního průmyslu. Proč je tak těžké sehnat kvalitní bavlněné tričko? Jak výrobci levného oblečení šidí zákazníky? Na co byste měly v obchodech dávat pozor, abyste si odnesly dobře padnoucí šaty?

Nezapomnělo se ani na pekelné módní chyby včetně rad, jak se jim vyhnout. A pro ty, které hledají vlastní styl, je určena ilustrovaná encyklopedie, která jich představuje přes tři desítky – od sportovní elegance po dramatický glamour, od minimalismu po bohémskou eklektiku.

Kniha vychází z českých reálií, respektuje místní zvyklosti (občas, pravda, spíš jízlivě nerespektuje) a radí, jak na nákupy v českých obchodech, salonech a showroomech.

U brněnského nakladatelství Jota vychází 26. 9. 2018, 408 stran, běžná cena: 498 Kč
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/vse_co_jste_chteli_vedet_o_mode

Vychází také jako e-kniha.

O autorce:
Ada Bartlová se narodila do krejčovské rodiny a už od malička věděla, že každé šaty nemají jen líc, ale i rub a že ani jednu stranu nelze ošidit. Když v roce 2010 založila blog Módní peklo, obula se nejen do módních nedostatků z ulice, ale i do šlendriánu v obchodech a českých návrhářů zamrzlých v minulém století. Popularity, kterou jí blog přinesl, nakonec zkusila využít ke vzdělávání čtenářů, kteří kupodivu nejen neprotestovali, ale dokonce Módní peklo v roce 2012 odměnili Křišťálovou lupou v kategorii One (wo)man show. Ada vystudovala speciální pedagogiku na MU v Brně, kde také žije. Kromě módy a šití je jejím koníčkem čtení, tanec a aktivity s přáteli.

Zdroj a foto: TZ Jota

02.10.2018 - redakce