Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Hradišťan, Pecková a Musica Bohemica aneb to nej z českých koledÚvodník: Vánoční čas si každoročně žádá sváteční atmosféru, k níž neodmyslitelně patří tradiční koledy. Jsou krásné, zpěvné a v neposlední řadě připomínají také národní identitu. Známé rčení „co Čech to muzikant“ skvěle demonstrují dvě nová mistrovská alba koled, která by rozhodně neměla chybět ve vaší audiotéce.
 

Článek: Hradišťan – Pozdraveno budiž světlo
Vánoční deska Hradišťanu byla horkou novinkou loňského roku, přesto stojí za připomenutí také letos. Díky nádherným aranžím, citlivému výběru toho nejlepšího, co přináší české a především pak moravské vánoční koledy, vzniklo album, k němuž se budeme s chutí každoročně vracet. Jura Pavlica zde úročí dlouholeté muzikantské zkušenosti, známým i méně známým vánočním písním vrací až mystickou autenticitu, jejíž zásluhou se z poslechu alba stává nevšední a především nezapomenutelný zážitek.Dagmar Pecková a Musica Bohemica – Nativitas (Zrození)
Spojení operní pěvkyně Dagmar Peckové s neopakovatelným projektem Jiřího Krčka Musica Bohemica je naplněním dalšího hudebního snu, který po sérii jejich společných vánočních koncertů vstupuje v těchto hodinách také na pulty prodejen v podobě zbrusu nového CD zasvěceného evropským a českým koledám. Jedinečný průřez tím nejlepším, co o Vánocích slýcháme u našich blízkých, i vzdálenějších sousedů střídá v druhé půli připomenutí tradičních českých koled, o jejichž osvětu se právě Musica Bohemica ve svém repertoáru už řadu let stará. Nutno podotknou „díky Bohu za to“, protože na české hudební scéně nenajdeme krásnější provedení koled než ta, o něž se během svojí veleúspěšné existence postarala právě Musica Bohemica, a bez nichž si mnozí z nás už Vánoce nedokážeme představit. Třešničkou na dortu alba Nativitas je pak mužský vokální sbor z Hradce Králové, Gentlemen Singers, držitel mnoha prestižních ocenění u nás i v zahraničí.

 Foto: Bontonland.cz, Supraphononline.cz

 

 

 

25.12.2018 - Kateřina Sovová