Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Bohemian Rhapsody se dočkala knižního průvodce filmemÚvodník: Oficiální kniha k filmovému megahitu oceněného čtyřmi Oscary právě vychází v české podobě.

Článek: Film Bohemian Rhapsody, opuletní oslava rockové skupiny Queen a jejího nezapomenutelného frontama Freddieho Mercuryho, se stal nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech. Společně s DVD nyní vychází i kniha. Dokumentuje fantastickou cestu Freddieho Mercuryho a kapely na cestě k nesmrtelnosti. Obsahuje stovky jevištních i zákulisních fotografií členů kapely a jejich doprovodu: Freddieho Mercuryho, Briana Maye, Rogera Taylora, Johna Deacona nebo Mary Austinové a jejich hereckých představitelů v čele s famózním Ramim Malekem, který se do excentrického a zároveň křehkého Freddieho doslova převtělil (a za svůj fantastický výkon po právu získal Oscara).

Autor Owen Williams nás zavádí do centra dění, v němž se film natáčel a nechává nás nahlédnout pod pokličku příběhu i práce na scénách, rekvizitách a kostýmech. Čtenáři se tak dostává do rukou výpravná připomínka nezapomenutelného filmového zážitku, jakým je Bohemian Rhapsody.


Text a foto: TZ Jota.cz

Bohemian Rhapsody je bezesporu skvělý film, mistrně natočený, ale jak jsem zmiňovala v jeho recenzi, plný nepřesností a mystifikací. Filmového průvodce jsem zatím pouze prolistovala. Je plný nádherných fotografií, grafická stránka včetně působivého obalu je z mého pohledu nejsilnější stránkou této knihy. Každopádně se  rozhodně se nejedná o biografii kapely Queen, ale jako pěkný suvenýr k filmu si jistě svoje kupce najde.

04.03.2019 - Kateřina Sovová