Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - V Plzni se chystá další česko-bavorské setkáníÚvodník: Čtyři dny oslav s rozmanitým programem: od dechovky po rock, biergarten, bavorské pivo a chutné lahůdky, ale i den věnovaný rodinám. To vše slibuje TREFFPUNKT v plzeňské Kreativní zóně DEPO2015 od 16. do 19. května.
 

Článek: Historie naší spolupráce sahá do doby, kdy se Plzeň stala Evropským hlavním městem kultury. Kulturní festivaly, jako je ten náš, dokáží spřátelit nejen umělce, organizátory a představitele měst, ale i jejich obyvatele, což krásně ilustrují Plzeňané symbolicky oblékající bavorské kroje,“ popisuje ředitel DEPO2015 Jiří Suchánek, sám v kožených „Lederhosen“ .

Manažer projektu Jindřich Jindřich doplňuje: „Představíme to nejlepší, co během tříletého projektu mezi Plzní a Regensburgem vzniklo. Návštěvníky zveme na pravé bavorské veselí!“ Kulturní menu bude bohaté; z toho gastronomického organizátoři spolu s kuchaři restaurace Na Spilce lákají například na Wurstsalat na mnichovský způsob, plněné preclíky, hovězí pečeni „Münchner Sauerbraten“ se špeclemi, klobásy, či typický bavorský dezert - bramborové placičky s jablečným pyré.

Pohled do sálu v loňském roce
A co se bude servírovat k potěše ducha? Den před samotným začátkem hlavního programu, ve středu 15. 5. od 16 hodin, mohou první návštěvníci přijít na Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara ZČU na vernisáž výstavy FOTOKA: Mladá fotografie z Plzně a Regensburgu, která zůstane k vidění až do 30.5.

Oblíbená pivní zahrádka se v autobusové hale DEPO2015 otevře již ve čtvrtek 16. 5. od 16 h, hudební program začíná v 18 h. Milovníci barokní hudby by si neměli nechat ujít večerní vystoupení skupiny Capella Safra v kulisách výstavy Za barokem. Čtvrteční program zakončí plzeňská funková kapela Moodshake. Rovněž v pátek mohou lidé přicházet od 16 hodin; v průběhu odpoledne zazní dechovka, folk, blues i jazz; večer zakončí DJ párty. Ve výstavě Za barokem se odehraje koncert bavorského souboru La Sfera. Třešinku na pomyslném kulturním dortu představuje bavorský dívčí kvartet Blechbixn, provokující drzými popěvky v jadrné bavorštině. Kapela vystoupí v Plzni zcela poprvé, a to díky podpoře Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR.
 
&Séfkuchař plzeňské resturace Na Spilce (vpravo) ukazuje připravované bavorské specialty za přítomnosti ředitele DEPO2015 Jiřího Suchánka
V sobotu začíná program již dopoledne, a to od podlahy s českou i bavorskou dechovkou. Odpoledne a večer bude malý sál v Klempírně patřit swingu: proběhnou dva taneční workshopy s následnou tančírnou. V nabídce sobotního odpoledne je i nevšední česko-německá prohlídka města Zažij Plzeň! vytvořená Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Večer se ponese v rytmu rock’n’rollu. Nedělní den bude již tradičně patřit rodinám, které se mohou těšit na loutkové divadlo, workshop bubnování, nebo ukázky jazykové animace.

Festival navazuje na rok 2015, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury a bavorské umělce zapojila do svého programu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.

Vstup na všechny akce festivalu je zdarma. Kompletní program akce zájemci najdou na webu www.treffpunkt.cz.
Fota: bayern.de, plzensky.denik.cz

 
 
 

14.05.2019 - redakce