Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Chlapec, který následoval svého otce do OsvětimiÚvodník: O té nejlepší a zároveň nejhorší stránce lidství, o síle rodinného pouta a nezdolnosti lidského ducha. Skutečný příběh.

Článek: Gustav Kleinmann, vídeňský židovský čalouník, je v roce 1939 zatčen nacisty a spolu se svým dospívajícím synem Fritzem odvlečen do německého Buchenwaldu. Tam se začíná jejich nepředstavitelný příběh plný násilí, hladu a nucených prací, kdy budovali koncentrační tábor, své vlastní vězení.

Když Gustava zařadili do transportu do Osvětimi, což se tehdy rovnalo rozsudku smrti, odmítl ho Fritz opustit. V časech hrůz, jichž se stali svědky, i utrpení, jež prožili, je naživu držela jediná jistota: láska mezi otcem a synem.

Kniha vychází z Gustavova tajně vedeného deníku a je podložena důkladným archivním výzkumem. Poprvé vypráví jejich příběh – příběh o odvaze a přežití, v dějinách holokaustu výjimečný.

Vyšlo 21. 8. 2019, EAN: 9788075655042 pevná vazba s přebalem, 408 stran, běžná cena: 398 Kč Originální název: The Boy Who Followed His Father Into Auschwitz Přeložil: Jakub Futera
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/chlapec_ktery_nasledoval_sveho_otce_do_osvetimi Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/39940914-the-boy-who-followed-his-father-into-auschwitz

O autorovi:
Jeremy Dronfield se narodil ve Walesu a má doktorát z archeologie v Cambridge. Po studiích se začal věnovat psaní a již jeho prvotina The Locust Farm získala prestižní literární ocenění, stejně jako jeho další knihy.

Info a foto: TZ Jota

02.09.2019 - redakce