Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jak mluví andělé? Kouzlo obrazů Šárky MotyčkovéÚvodník: Výtvarnice &Sárka Motyčková si za svůj život prošla mnoha povoláními, teď však konečně naplno dělá to, co ji baví. Na jejích obrazech, z kterých vystupují andělé,  zračí se na nich stromy a koloběh života, je to vidět. Jejich hloubku můžete posoudit na aktuální výstavě v Městské knihovně v Lovosicích.

Článek: Výtvarnice vystudovala Umělecko-průmyslovou školu v Jablonci, zaměřovala se tedy nejprve na sklo a bižuterii, ale měla ráda obecně hezké věci… Po mateřské dovolené pracovala jako aranžérka a návrhářka v propagaci, po revoluci si otevřela vlastní reklamní studio se zaměřením na grafiku, které se věnovala více než dlouhých 20 let.

Během posledních pár let &Sárka Motyčková objevila kouzlo koláží, baví ji experimentovat a používat méně tradiční materiály. Užívá akrylové a olejové malby, rukou občas sahne i po barevných sprejích. Často na svých kolážích užívá přírodní materiály, např. dřevo, a snaží se i o recyklaci.

„Přírodní tématika mě stejně jako andělé oslovila, věnuji se jí v podobě andělů, stromů a motýlů, kteří ve mně evokují volnost a svobodu,“  upřesňuje autorka. Díky tomuto mnohotvárnému přístupu jsou její obrazy pohlazením pro duši. Vidět je můžete v Městské knihovně Lovosice až do konce měsíce února.

Zdroj fotografií: archiv &Sárky Motyčkové11.02.2020 - Pavla Hložková