Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Benjamin Kuras: K.O. sexu aneb Jak blaho vymýtitÚvodník: Zdá se vám dnešní svět absurdní? Ženy nějak nejsou ženy a muži, o těch darmo mluvit? Další dílo ze série partnerských, šťavnatých knih z pera Benjamina Kurase je prodchnuto nadhledem, který v mnohém připomíná pohled na groteskní panoptikum lidské. 

Článek: Troufnu si říci, že kdyby se podobná kniha narodila o dvacet let dříve, šmahem by byla s úsměvem sešrotována se slovy, že něco tak šíleného se nikdy nemůže stát. A ejhle… najednou tu máme těch několikero pohlaví, vášnivé touhy mužsko ženské a žensko mužské dostávají na frak a mladí se rozhodují o tom, že budou raději asexuálové, protože se jim v tom bordelu nechce vyznávat. Ani se nedivím. Digitální sex jako nový fenomén. No, schválně si zkuste do těchto oborů zabrousit.

Je to symfonie se slovy, kdo má rád češtinu a vyjadřování, které potěší duši, sluch, oko – celkové vnímání rozmanité češtiny – tomu doporučuju Benjamina Kurase, jakoukoliv jeho knihu pojednávající o lidském společenství. O tom, jak se řítíme do záhuby, aniž bychom to tušili, o tom, jak je lidská duše manipulovatelná a chytráci vždy vítězí. A dobráci končí překvapeni někde na dně společenské skládky odpadků. Třeba.

Ovšem nejen K. O. sexu, ale i jeho další knihy (ciao sexu, mao sexu, tao sexu apod…) jsou peprnější nejen v tématu, ale i v jazyku, v úhlech pohledu, které se nerozpakují nahlížet pod pokličku nejrůznějším menšinám.

Jo, a věděli jste, že některé ženy mají v zákolení obrovskou erotogenní zónu?
Tak už to víte…
Kromě nadhledu, vyvětraného mozku, úsměvu na tváři, pokývání nad zamyšlením nad dnešním světem, si odnesete i sem tam nějakou dobrou informaci.
Akorát tedy já nevím, co s tím, když jsem žena. No tak si asi zkusím pod koleno sáhnout sama, třeba se něco stane 😊.

Berte ale tuto knihu prosím, laskavý čtenáři, jako zamyšlení nad absurditou pronikající do našeho světa, o které si doopravdy chci myslet, že dotyční jsou pouze slabého ducha a skutečně nedomýšlejí důsledky svého jednání. A také aktů a zákonů, které chtějí prosadit.

A pokud se vám bude líbit, jsem si jista, že patříte k té normální – doufejme – většině. Takže to s námi ještě není tak špatné!


Vydalo nakladatelství Eminent, 2019, www.eminent.cz
Kurasovy knihy najdete zde: https://www.eminent.cz/kniha/630_ko-sexu16.05.2020 - Renata Petříčková