Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - PO ČEM ŽENY TOUŽÍ – TV tip – Mel Gibson v komedii z prostředí reklamního byznysuÚvodník: Po titulu PO ČEM ŽENY TOUŽÍ by mohl každý muž napsat stovku otazníků. Nechť promluví žena - sama režisérka Nancy Meyersová. Otazníkem je, zda to sama ví, nebo bude vycházet jen z osobní zkušenosti.
 

Článek:

Druhou otázkou pak je, zda se odpověď dozví i divák. Zkušený muž určitě zná starou českou pravdu „Žena neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane.“ Takže pokud si zapnete svůj televizor ve čtvrtek 22. července a naladíte stanici Film plus pak nečekejte poučení, ale vtipnou a kvalitní zábavu.

        Je to tak trochu pohádka pro dospělé. Úspěšný tvůrce reklam Nick, šťastně rozvedený otec obtloustlé pubertální dívenky, je mužem, od mládí obletovaným a zbožňovaným ženami. Jeho protihráčkou je nová šéfová Darcy, sebejistá manažerka, selhávající občas v soukromém životě. Celý vztah této dvojice, který začíná nenávistí ve stylu „kočka a myš“ a končí – jak jinak – láskou – je pro větší atraktivnost zabalen do pohádkového rámce. Nick totiž po úrazu elektrickým proudem získá zvláštní schopnost: slyší, co si ženy v jeho okolí myslí. Pochopitelně to dokáže využít ve svůj prospěch. Šéfce čte myšlenky přímo z hlavy a vydává je za své, kolegyním radí to, co chtějí slyšet, jen při milování je lepší neposlouchat…
Tenhle zázračný dar, na který podle lékařky „Freud nepřišel za celých třiaosmdesát let“ poskytuje příležitost Melu Gibsonovi, aby se po drsných chlapících v seriálech Šílený Max či Smrtonosná zbraň zaskvěl jako úspěšný komik. Zdárně mu sekunduje Helen Huntová, která po filmu LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE, dokazuje, že může být i lepší.
        Velmi úspěšný snímek je laděn v duchu komedií 30. a 40. let (byť se odehrává v současném Chicagu), což podtrhují i písně Franka Sinatry. Je to ta pravá oddechovka, která sice rychle z myslí vyšumí, ale udrží pozornost po celé dvě hodiny projekce.

Fota (Mel Gibson a Helen Huntová - csfd.cz
-------------------------
PO ČEM ŽENY TOUŽÍ
(What Women Want), USA 2000,
režie Nancy Meyersová
uvýdí Film plus ve čtvrtek 23. února od 20,00 hodin


 


 

17.02.2023 - Stanislav Polauf