Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - David Tixier trio s vůní francouzského šarmu v Jazzdocku!Úvodník: Přední představitel francouzského jazzu, klavírista David Tixier, vítěz ceny La Défense Jazz Festival 2019, vydává v rámci svého projektu David Tixier Trio nové album Why I Care a nejen jeho náboj už brzy představí v Jazzdocku!
 

Článek: Koncert proběhne již tuto neděli 7.11.Jazzdocku od 21 hodin. Tixier společně se zpěvákem Davidem Linxem a bubenicí Ladou Obradovic a kontrabasistou Jérémy Bruyèrem, kteří rovněž obdrželi významné francouzské ocenění La Défense Jazz Festival,  představí především poslední výplod své spolupráce, album Why I Care.

Námětem alba a jeho 8 skladeb je mýtus o Ikarovi, jenž bloudí v labyrintu a jediným východiskem se mu zdá být let ke slunci. Do jakých výšek až dolétne a jak bude odvážný, se přesvědčíme již brzy.


Hudební uskupení vzniklo roku 2016, své první album Univerzal Citizen natočilo v listopadu 2017 v New Yorku a představilo se již na mnoha významných hudebních událostech a festivalech jako Sunside-Sunset v Paříži, Sala Clamores v Madridu, jazz klubu B-Flat v Berlíně či Satchmo ve slovinském Mariboru, festivalu Jazz En Ville ve Francii a mnoha dalších…

Zdroj fotografií: Archiv Jazzdocku

 04.11.2021 - Pavla Hložková