Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jazz čtyř kontinentů a Tomáš LiškaÚvodník: Již tuto středu 9. 3. proběhne v pražském Jazzdocku další ze série koncertů v rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů, tentokrát vystoupí přední český kontrabasista Tomáš Liška se svou kapelou Invisible World!

Článek: S Tomášem Liškou se představí mezinárodní formace, a to srbský akordeonista Nikola Zarič, turecký houslista Efe Turumtay a slavný český bubeník Kamil Slezák. Jejich spolupráce se vyznačuje silnými melodiemi a čistou a jasně čitelnou instrumentální hudbou.

Tomáš Liška a Invisible World získali za své páté album Hope cenu Anděl v kategorii jazz. Vstupenky na koncert, jenž se uskuteční 9.3. od 20 hodin, je možné koupit v předprodeji a z každé vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky SOS Ukrajina.

V rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů se můžeme těšit na mnoho dalších zvučných jmen – irské duo The Ocelots, amerického jazzového pianistu a skladatele Emmeta Cohena, saxofonistu Ondřeje Štveráčka, a chilskou saxofonistku Mellisu Aldanu, Harpreet Bansal Trio a mnohé další!

Více na https://www.jazzdock.cz/cs/festival/jazz-ctyr-kontinentu-3

Foto: archiv Jazzdocku
06.03.2022 - Pavla Hložková