Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Suchej únor v plném proudu: Jak si užít aperitivo bez kapky alkoholu?Úvodník: V roce 2013 rozjela Liga otevřených mužů  zajímavý projekt - Suchej únor. Nejdřív ho zamířila jen na muže - ostatně čeští muži pijí zhruba čtyřikrát více, než ženy, a třikrát více než světový průměr. V roce 2021 už o "sucháči" věděla většina populace a k osvětové kampani se přidalo i Slovensko...

Článek: Spojené království má svůj Suchý leden, Kanada stejně jako my Suchý únor. Řada z těch, kteří mají do abstinentů daleko, zkouší dát tělu oraz od alkoholu alespoň nyní. Večerní nutkání je někdy nezdolné. Místo klasického piva se dá lehce sáhnout po bezalkoholní alternativě - třeba v podobě Birellu, který sice alkohol obsahuje, ale v zanedbatelném množství 0,3 %. Navíc má nyní limitku na příchutě - například malinu, bezový květ, nebo višeň a ostružina. A co když nás s příchodem večera začne honit mlsná po italsku? 

V Itálii nastává večer ideální doba na aperitivo – drink a drobné občerstvení, které naladí chuťové buňky a tzv. otevře večer. Aperitivo moment je součástí italského životního stylu a tradice a získalo si postupně popularitu po celém světě. Jenže, co si během suchého února nalít? Zkusit můžete třeba u nás nepříliš známé Crodino, které je díky své vynikající chuti plnohodnotnou alternativou alkoholických aperitivů. Může ho vhodně doplnit kousek sýra, tyčinky grissini, prosciutto, sušená rajčata a něco svěžího, třeba olivy či fíky. 

Crodino si můžete vychutnat ve dvou základních variantách: světlé Crodino Biondo je charakteristické svou hořkosladkou chutí, výrazně červené Crodino Rosso může potěšit milovníky nezaměnitelného aroma krvavých pomerančů a výrazné kořeněné chuti. Dobře vychlazené Crodinolze podávat samotné, nejlépe ale chutná v podobě CrodinoSpritz. Jak na něj?
Do vinné sklenice naplněné velkým množstvím ledu přidejte obsah lahvičky CrodinoBiondo či CrodinoRosso a doplňte sodou. Nezapomeňte ozdobit plátkem pomeranče, tím nápoji dodáte nejen svěžest, ale potěšíte tak své chuťové i čichové buňky. 


Foto v úvodu: MrJoe4077 / CC BY-SA 4.016.02.2023 - Michaela Wilhelmová