Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Řetěz zrůdnostiÚvodník: Anotace:

Jana Molová a Dominik Dur vyšetřují zmizení studentky. Část jejího těla se najde v řece – a začíná vyšetřování vraždy. Zabil ji sériový vrah, nebo je motiv její vraždy mnohem osobnější? V hledáčku vyšetřovatelů je celá řada podezřelých.

Vraždy ale přibývají. Někdo umlátil pohrabáčem alkoholika a rváče Rauba, který byl rovněž podezřelý z Beátiny smrti. Když je pak upálen jeden bezdomovec, stopy ukazují k mladíkovi, který by rád společnost zbavil těch, jež pokládá za „špínu“.

Souvisejí nějak vraždy mužů s brutálním mordem Beáty Hurdalové? A jak do celého příběhu zapadá dávná sebevražda kriminalisty, který před lety vyšetřoval sérii vražd mladých žen?

Článek: Ukázka:

Ne, že by chtěl topit – naopak by uvítal klimatizaci, kdyby ji měl – jenže pohledem sjede ke starým kamnům na dřevo, vedle nichž vždy ležel těžký rezavý pohrabáč. Není tam. Copak si Ferych odnesl i takový krám? To nejde Raubovi na rozum. Pravda je ovšem taková, že pohrabáč je fuč – a Raub si neuvědomuje, že by ho dal někam jinam. Proč by to taky dělal? Teď v těch kamnech netopí.

A co mu je nakonec po tom? Tak si sežene jiný. Měl by přemýšlet o zcela jiných věcech. Zjistí však, že se mu nechce myslit vůbec.

Ne, všechno to spláchne. Pořádně si lokne – a vůbec si nevšimne, že se vchodové dveře mírně pohnuly. Že nějaká postava vplula dovnitř – a že má na rukou rukavice. Ani toho, že v pravé ruce třímá onen rezavý pohrabáč, který ještě před malou chvíli postrádal a divil se, kam se mohl podět.

Když už konečně přítomnost další osoby zaregistroval, bylo pozdě. Beretta ležela daleko od něho – a zvlášť ve stavu, v němž se nyní nacházel, by se k ní nedostal ani omylem.

Příchozí se rozpřáhl a vší silou ho vzal pohrabáčem přes pravé koleno. Raub zavyl bolestí a s nadávkami se sunul k zemi. Řval. Postava nad ním se tyčila jako anděl pomsty.

Pohrabáč ho udeřil plnou silou do druhé nohy. Raubovo vytí přecházelo ve štkaní a prosebné kvílení, aby ho neznámý nechal na pokoji.

To ale teprve následoval zásah přímo do Raubova rozkroku. Bolest již překročila všechny meze a Raub se modlil za jediné. Ať to má co nejdříve za sebou.

Nemohl totiž pochybovat, že příchozí je tu z jediného důvodu: Aby ho zabil.

„Proč?“ zachrčel z posledních sil Raub, sotva to bylo slyšitelné.

Na okamžik bití ustalo. Místo toho postava nad ním odvyprávěla poměrně dlouhý příběh, na jehož konci bylo cosi o tom, že Raub zaplatí. Že je odsouzen k smrti.

Neprotestoval. Neměl na to síly. Pochopil, že tohle je jeho konec.

 http://www.romanyzdarma.cz/knihy/540.pdf


15.07.2023 - Marek Řezanka