Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identitaÚvodník:

Národní galerie Praha (NGP) představuje svým návštěvníkům fascinující plán pro rok 2024, otevírající dveře k dílům Michelangela a dalších mistrů ve spolupráci s Musée du Louvre. Veletržní palác se stane arénou pro výstavu o solidaritě v umění v době konfliktu, zatímco palác Kinských představí neobvyklý projekt věnovaný fenoménu hokeje. NGP se také chystá prezentovat české umělce na prestižním Benátském bienále umění.Článek:

V roce 2024 bude Národní galerie Praha vytvářet bezpečné prostředí pro rozvoj uměleckých projektů, a to jak prostřednictvím vlastních sbírek, tak i prostřednictvím spolupráce s evropským uměleckým kánonem. Tématy, na něž se zaměří, zahrnují solidaritu, české exilové umění, roli žen v dějinách umění a otázky environmentální krize.

Generální ředitelka NGP, Alicja Knast, zdůrazňuje, že kromě dramatického rozvoje uměleckých projektů, NGP investuje do digitalizace svých sbírek a strategických investic, jako je výstavba nového depozitáře v Jinonicích. Tato infrastrukturní posílení jsou klíčovým prvkem pro uchování a prezentaci uměleckého dědictví.

Vloni navštívilo sbírkové expozice NGP téměř 434 000 návštěvníků, což svědčí o rostoucím zájmu o umění. Klub přátel čítá téměř pět tisíc členů, což ukazuje na sílící podporu ze strany veřejnosti. Vzdělávací a veřejné programy NGP se staly místem setkávání pro více než 46 tisíc dětí a dospělých v roce 2023.

Výstavy v roce 2024:

  1. Napříč prostorem a časem - Expozice Solidarity:

  2. Na led! Hokej a bruslení ve výtvarném umění:

  3. Od Michelangela po Callota - Umění grafiky manýrismu:

  4. École de Paris: Umělci z Čech a meziválečná pařížská škola:

Národní galerie Praha se nejen věnuje prezentaci umění, ale i buduje infrastrukturu pro zachování kulturního dědictví. Její výstavní plán na rok 2024 slibuje nejen uměleckou rozmanitost, ale také hluboký pohled do historie a současnosti, přičemž zdůrazňuje význam solidarity, identity a inovativních přístupů k umění. Pro milovníky umění a kultury je NGP nezbytnou destinací v srdci Prahy.

Zdroj obrázku: Národní galerie Praha


 21.02.2024 - redakce