Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - FENTASY aneb Boj s fentanylemÚvodník:

Představte si temný svět drog, kde se skutečnost setkává s fikcí. Film FENTASY odhaluje strašidelnou realitu fentanylu inspirovanou skutečnými událostmi. Projděte se s námi do temných uliček drogového byznysu, kde se životní příběhy prolínají s bojem proti jedné z nejnebezpečnějších drog současnosti. Emotivní pohled do této problematiky vás zasáhne až do hloubi duše.Článek:

Film FENTASY, režírovaný Samuelem Vičanem, nám přináší krimi thriller založený na skutečných událostech spojených s fentanylem. Děj filmu se inspiroval příběhem, který se odehrál na Slovensku, kde syntetická droga vyráběná v bytě zaplavila celé okolí. Snímek nám otevírá dveře do světa domácích "varen", nočních klubů posedlých uživateli a míst, kde je užívání drog běžnou součástí každodenního života.

Režisér Samuel Vičan zdůrazňuje, že mladá generace potřebuje vnímat rizika spojená s tvorbou a užíváním tvrdých drog. Film nám přináší autentický pohled za hranice zákona a zasazuje nás do prostředí, kde se rozhodnutí o užívání drog často dělají bez přemýšlení o následcích.

V hlavní roli se objevuje Kristína Kanátová jako výstřední Sofie, Noël Czuczor jako její přítel Peller a David Švehlík jako policejní vyšetřovatel. Hudbu k filmu složil Ondřej Brousek, který přispívá k atmosféře snímku.

Film nejen odhaluje strhující příběh, ale také přináší pohled na realitu fentanylu, drogy padesátkrát silnější než heroin. Životy hvězd jako Prince, Coolio, Tom Petty, Mac Miller nebo Lil Peep jsou na svědomí této smrtící látky, a i u nás má fentanyl své oběti. V USA se o něm hovoří jako o epidemii, a desítky tisíc lidí ročně nezvládnou jeho konzumaci.

Film FENTASY je nejen dobrodružstvím do světa temnoty, ale i výzvou k diskuzi o problémech současné společnosti. 14. března bude mít příležitost seznámit se s touto působivou snímkou českého a slovenského filmového prostředí.

 

Hrají: Kristína Kanátová, Noël Czuczor, David Švehlík, Anna Jakab Rakovská, Tomáš Magát, Bronislava Kováčiková, Peter Ondrejička, Viktoria Šuplatová, Vladimír Jedľovský

 

Námět: Michal Čierny

Scénář: Anastasia Hoppanová

Režie: Samuel Vičan, Anastasia Hoppanová

Kamera: Maroš Žilinčan

Hudba: Ondřej Brousek

Střih: Jakub Podmanický

Zvuk: Jan Bezouška

 

Žánr: Krimi thriller

Délka: 88 min

Premiéra: 14. 3. 2024

Distributor: Bioscop

 

Zdroj: www.bioscop.cz22.02.2024 - redakce