Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Zkroťte divokou šelmičku s láskou a trpělivostíÚvodník:
Kdo by si nepřál věrného psího kamaráda, který s ním projde všemi radostmi i strasti štěněcího věku? Dosáhnout tohoto cíle ale nevyžaduje žádná kouzla ani čarodějné lektvary. Místo toho si klid a pohodu v domácnosti s chlupatým mazlíčkem zajistíte sami – a to správnou výchovou hned od prvních krůčků.
 


Článek:
Kniha "Výchova štěněte od autorky Kathariny Schlegl-Kofler vám na této cestě k harmonickému soužití se štěnětem bude neocenitelným pomocníkem. Díky ní se stanete mistrem psí psychologie a proměníte roztomilé štěně v poslušného a ukázněného parťáka.


 

„Štěňata se nejlépe učí v prvních měsících, kdy jsou po učení velmi dychtivá. V přírodě se během této doby učí pravidlům soužití, tomu, jak poznávat své prostředí, vyhýbat se nebezpečí atd. To je dostatečně připraví na další život. Stejně byste měli postupovat i u svého štěněte. Pokud by tato doba zůstala nevyužitá, štěněti by chybělo vedení, nezískalo by pocit jistoty v rámci své „smečky“ a prostředí by mu připadalo cizí. Pokud by se muselo později samo začlenit, mnoho věcí by nebylo schopno pochopit a bylo by velmi nejisté.”


Proč si tuto knihu přečíst?
 
„Mnoho majitelů psů má tendenci své čtyřnohé přátele antropomorfizovat. To vede k nedorozuměním a chybným interpretacím v komunikaci. Kromě toho často nebývají správně vnímány a zohledněny druhově specifické potřeby psa.”
 

Více než jen výcvik

Kromě klasických povelů, jako je "sedni" a "lehni", se v knize dozvíte také o:
„Teoretické znalosti o chovu, vazbách, výchově, výcviku atd. je nejlepší získat ještě před nastěhováním vašeho čtyřnohého přítele. Tyto znalosti je pak třeba uvést do praxe – a to hlavně s ohledem na individuální povahu psa. Čtyřnohého přítele je třeba od útlého věku považovat za „skutečného“ psa, který vnímá člověka jako opravdového sociálního partnera a který potřebuje, aby ho někdo vedl. Když k tomu přidáte ještě porci intuice, nemůžete nic zkazit.”


​​​​​​​Kniha, která nadchne i zkušené chovatele

"Výchova štěněte" si získala srdce chovatelů i majitelů psů po celém světě. Díky své komplexnosti a praktičnosti se stane nepostradatelnou pomůckou pro všechny, kdo chtějí vychovat šťastného a vyrovnaného psa.

Informace o knize Výchova štěněte:
Za zaslání recenzního výtisku knihy Zahradní projekty pro kutily děkuji nakladatelství Kazda. Na jejich stránkách si knihu můžete s radostí zakoupit a pustit se do proměny vaší zahrady.
 
 


13.04.2024 - Monika Škubalová