Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - VZÁCNÉ ŠUPINKY - 12.část



Úvodník: Pohádka „VZÁCNÉ ŠUPINKY" - 12.část

Autorkou obrázků je Marie Sabau.
 

Článek: 1. část příběhu zde:  VZÁCNÉ ŠUPINKY - 1.část
 
Kluk se ozval: „Dědečku,
chci bydlet v tvém domečku!"
A babička – stará žena,
oj…, ta byla překvapená.

Přesto ale jásala,
skvělý nápad přijala.
Moc dědovi děkovala,
slzy z tváře utírala.

Tak se všichni dojali,
až se v kruhu objali.
Když se sbratří lidé cizí,
zábrany všem kvapem mizí.

Děda přiznal: „Mám vás rád,
nechci vás už postrádat.
Říct vám tady musím nutně:
Bez vás by tu bylo smutně."
Hošík nato vesele,
přesto trochu nesměle:
„Těším se, až budu chodit
s tebou, dědo, ryby lovit."

A jak čas dál ubíhal,
brzy děda stěhoval
do stavení malebného
ženu, kloučka, pejska jeho.

Ještě je tu jedna věc,
něco dodat nakonec:
Radostí víc bylo vskutku,
všichni dali sbohem smutku.

Našli pravé bohatství,
které hlavně v lásce tkví.
Přestože jen prostě žili,
štěstím si věk prodloužili.





28.11.2025 - Eva De Filippová