Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Vyzkoušejte si zdarma CinemaxÚvodník: HBO zahájí 12. května vysílání prémiového filmového kanálu CINEMAX na UPC Direct Od 12. května do 6. června probíhá volné vysílání - kanál se otevře všem zákazníkům Rodiny na UPC Direct, po tomto datu bude Cinemax pouze placený. Diváci ho naleznou na kanále č. 32.

Článek:

Cinemax je nový prémiový kanál určený speciálně pro „opravdové milovníky filmu“ a je rozšířenou nabídkou pro ty, kteří chtějí zhlédnout více filmových titulů. Jedinečný program Cinemaxu zahrnuje špičkové filmy s hvězdným obsazením a zajímavými příběhy nebo snímky oceněné prestižními světovými cenami, které jsou lokalizovány do českého jazyka. Nový kanál vysílá 18 hodin ve všedních dnech a 24 hodin o víkendech; program není, stejně jako u HBO, přerušován komerční reklamou.

Cinemax je výjimečný kanál nabízející tituly, které na HBO neuvidíte. Zatímco HBO se zaměřuje na hollywoodské kasovní hity pro nejširší publikum, seriály z originální produkce HBO, koncerty hvězd a živé přenosy, Cinemax nabízí filmy nejvyšší kvality s vynikajícím obsazením. V jeho nabídce naleznete klasické a kultovní filmy, snímky oceněné na světových festivalech a hity vůbec poprvé uvedené na televizní obrazovce. Navíc výrazná reprezentace nezávislých studií z celého světa vtiskne tomuto kanálu velmi osobitý charakter.

Cinemax předkládá předplatitelům jasnou a přehlednou strukturu. Každý večer je zaručen kombinovaný program se dvěma hlavními filmy od 20:00 a 22:00 hodin. Je to jedinečný programový balík pro každý večer v týdnu, který garantuje opravdu rozmanité možnosti zábavy.

Pondělí je věnováno Dámské jízdě, což jsou filmy vybrané zejména pro ženy, v široké škále námětů i žánrů: od inteligentních, provokujících dramat přes komedie až po působivé romance a příběhy s tajemstvím.

Úterý nabízí v bloku Zaostřeno na... skvosty pro diváky, zajímající se o profily herců a režisérů a přepisy románových předloh. Mohou se těšit na dva tematicky propojené snímky, které dohromady tvoří skvělý pár pro noc filmových zázraků.

Bloku Kino svět je vyhrazen středeční večer. Uvidíte v něm nezapomenutelné filmy z celosvětové produkce, oceněné diváky i kritikou – nezávislé a evropské filmy a snímky, jež získaly ceny na nejprestižnějších filmových festivalech.

Filmová klasika každý čtvrtek nabízí velký výběr oblíbených evergreenů a nejsledovanějších titulů všech dob. Sem patří i velké filmové legendy moderní doby, na které se znovu rádi podíváte.

V pátek se vysílá Cinemakult, což znamená aktuální současná filmová díla s novými otevřenými tématy, názory a myšlenkami.

Sobotní program tvoří dva celky: blok Sobotní premiéry přináší každý týden ve 20:00 hodin exkluzivní premiéru nových titulů, zatímco ve 22:00 hodin v bloku nazvaném Kino X jsou uváděny filmy s erotickými tématy pro diváky, kteří se rádi ponoří do fantazie smyslů.

Zóna soumraku pak nabídne nejlepší thrillery, sci-fi, horory a detektivní příběhy pro nedělní večer, v nichž se hranice našeho světa rozplývají v tajemství, napětí a někdy i strachu.

Program včetně fotografií naleznete na www.hbo.cz/ info
(user name: cz, password: hbocz)

Cinemax je nadstandardní volba pro opravdové milovníky filmu, kteří chtějí víc než obyčejný televizní program. Hodlá zaměřit na kvalitní americké i evropské a vůbec mezinárodní snímky, které obstály jak u diváků, tak u odborné veřejnosti – například na filmových festivalech. A zároveň skvěle doplňuje již existující HBO a HBO2. Tento triumvirát filmových kanálů znamená pro všechny předplatitele cenný prostředek, jak se dostat k těm nejlepším filmům, k originální tvorbě a k speciálům.
Cinemax bude vysílat pro jednotlivé regiony v daných jazykových mutacích. V Maďarsku, Česku a na Slovensku bude program plně dabován (kromě muzikálů, které budou uváděny s titulky), v Polsku bude využito synchronního dabingu a v Rumunsku a Bulharsku bude možno Cinemax sledovat s titulky. Bude vysílat 18 hodin denně během týdne a o víkendu nonstop 24 hodin denně.

Chystané tituly, na které se mohou diváci těšit.

Pondělní večery nazvané Dámská jízda jsou věnovány komediím a dramatům pro ženy a o ženách. V nich budou k vidění například snímky Zachraňte Jessicu Lynchovou, Holiday Heart a She Is Having a Baby.

Úterní nabídku pozoruhodných režisérských počinů v sekci Zaostřeno na... reprezentují kupříkladu snímky Salvador a Nixon kontroverzního režisérského génia Olivera Stonea či filmy The Falcon and the Snowman či Tváří v tvář od známého hollywoodského bouřliváka Seana Penna.

Středeční noci v sekci Kino svět budou věnovány světové kinematografii. Během nich se budou moci diváci seznámit s mnoha zajímavými snímky neamerické provenience – jako příklad jmenujme filmy Solino (Německo), Purple Butterfly (Čína) nebo Astronauts (Španělsko) a Minimal Stories (Argentina).

V sekci Filmová klasika Cinemax uvede populární Pomádu, Návrat Růžového pantera či Dobrodružství Priscilly: Královny pouště.

Pátek bude věnován současným ožehavým tématům v sekci Cinemakult, jež budou prezentovat mimo jiné snímky The Trench, Palookaville, Dream With the Fishes a Baadasssss.

Mezi sobotními premiérami se objeví například takové trháky jako Evelyn s Piercem Brosnanem, The Matchstick Man s oscarovým Nicholasem Cagem, Hope Springs, kde hlavní úlohu sehrál Colin Firth, či A Man Apart s populárním Vinem Dieselem.
Další sobotní blok Kino X reprezentují trháky jako Skandální odhalení s Michaelem Douglasem a Demi Mooreovou či snímky The Ranch a Loves Crimes.

Nedělní Zóna soumraku nabídne naopak odreagování v podobě známých thrillerů, hororů a filmů s vědeckofantastickou a fantastickou tématikou. Za všechny uveďme snímek Species 3 a klasické horory Hřbitov domácích zvířátek a Invaze uchvatitelů těl.
Program Cinemax nebude narušován reklamami.

Předplatné:
Cinemax je prémiový filmový kanál. Předplatitelé mají možnost si ho objednat buď jednotlivě, nebo jako součást zlevněného HBO MAXPAKu, výhodného balení všech tří filmových kanálů najednou.
Cena filmového balíku HBO + HBO2 + Cinemax = 499,-Kč/529,-SKK (balíková cena Cinemaxu 115,-Kč/139,-SKK)
Cena samostatného Cinemaxu = 384,-Kč/390,-SKK

HBO MAXPAK je maximální možnost výběru. Je to komplexní nabídkový balíček, který obsahuje tři kanály: HBO, HBO2 a Cinemax. Přináší tak předplatitelům mnohem více zábavy za velmi výhodnou cenu. Je to možnost hledat a nacházet, je to více zábavy ve více podobách.

Pro bližší informace kontaktujte prosím:
Vladimíra Věprovská Vít Šírek
Marketing Manager Marketing Coordinator
Tel: +420 602 683 083 Tel : +420 602 299 206
E-mail: vladimira.veprovska@hbo.cz Email: vit.sirek@hbo.cz29.05.2005 - redakce