Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Bacha, piráti jedou aneb Černá perla závodíÚvodník: Společnost Walt Disney se rozhodla podpořit světovou premiéru volného pokračování filmu Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže netradičním způsobem.

Článek:

Jachta jménem Černá perla se stala účastníkem prestižních mezinárodních námořních závodů kolem světa Volvo Ocean Race ve španělském Vigu. Zatímco producentská společnost Walt Disney, vidí v účasti na závodech vysoce originální možnost propagace nového filmu, vedení závodu si od spolupráce slibuje, že se mu díky tomu podaří přitáhnout pozornost širšího diváckého spektra, než jen sportovních fanoušků. „ Je vzrušující účastnit se závodů Volvo Ocean Race, které jsou ve světě jachtařského sportu cosi jako závody formule 1,“ říká šéf Walt Disney Studios Dick Cook.

Kapitánem Černé perly ve Volvo Ocean Race ovšem nebude Jack Sparow, ale šestačtyřicetiletý Paul Cayard, uznávaný kapitán a vítěz řady ceněných mezinárodních závodů. „ Mám moc rád pirátské příběhy,“ přiznal se Cayard, ale jedním dechem dodává, že originální spojení filmu a námořního sportu nic nezmění na tom, čím on jeho posádka jsou: „Zůstáváme profesionálními námořníky,“ říká kapitán.

Loď Černá perla nese na plachtách symbolické znaky filmové pirátské lodi, i když kvůli bezpečnosti v noci se upustilo od původního záměru využít černé plachty. Jejím soutěžním číslem je 7706 – světová premiéra filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže je totiž plánována na 7.července příštího roku. Do českých vod dopluje filmová Černá perla 3. srpna 2006 opět s hvězdným triem Johnny Depp – Orlando Bloom – Keira Knightley

Zdroj:http://www.falcon.cz
10.12.2005 - redakce