Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pleť může být krásná i v ziměÚvodník: Zimní období se chová k pleti dost macešsky. Prudké výkyvy teplot, vysušující vzduch v místnosti, prudký vítr a znečištěné ovzduší způsobují špatné prokrvování namáhané pokožky. Pleť pak vypadá unaveně, s popelavě šedým nádechem, můžou se objevit popraskané žilky. Zátěž zimy však můžeme napravit hýčkáním své pleti.

Článek:

Více než v jiném ročním období je třeba o pleť pravidelně pečovat. Základem je důkladné čištění každý večer. Pomocí čistícího mléka obličej zbavíme bakterií, špíny, odumřelých buněk a zbytků líčení. Poté pleť osvěžíme pleťovou vodou nebo tonikem, zároveň jím odstraníme zbytky čistícího prostředku. Mnohé vody jsou obohaceny o změkčující a hydratační složky.

Jednou až dvakrát týdně lze použít peelingový krém, jenž odstraní zrohovatělé buňky a pleť osvěží a zjasní. Peelingový prostředek se jemně vmasíruje do vyčištěné pokožky, po chvíli se smyje navlhčeným vatovým tamponem.

Unavená pleť bude vděčná za pleťovou masku. Vybrat si můžeme ze široké škály dle stavu pokožky. Masky mají výrazný čistící efekt, ty s přísadou jílu vysávají maz a špínu z velké hloubky a výsledkem jsou zmenšené póry. Jiné masky vyživují a hydratují. Pleť prokrví a dodají potřebnou vlhkost. Masky používáme jednou týdně, aplikujeme podle návodu.

 

Spánek pomáhá

 

Při spaní dochází k celkové regeneraci organismu. Odpočívá i pleť. Na noc ji zahalíme do slabé vrstvy hydratačního krému. Obsahuje vodu, tím zjemňuje a zvláčňuje, a olej, jenž zabraňuje odpařování vody. Jiná možnost je použití speciálního nočního krému, který pleti dodá výživné látky v optimálním složení. Při aplikaci nezapomeneme ani na krk a dekolt. Po probuzení najdeme pleť vypnutou, jemnou a rozjasněnou.

Během dne je třeba chránit kůži před UV-zářením, a to i v zimě. Většina denních krémů již obsahuje ochranný faktor. Dáme přednost krému s vyšším UV faktorem a pravidelně ho každé ráno naneseme na pleť.

 

Důležitý je typ pleti

 

Abychom mohli správně volit kosmetické produkty, musíme znát svůj typ pleti. Suchá vyžaduje jemné čistící prostředky a výživné hydratační krémy. Mastná pleť je dlouho bez vrásek, zato náchylná k ucpávání pórů. Vyžaduje důkladnou očistu a aplikaci lehkých krémů. Smíšená pleť je kombinací obou předchozích a proto jí dopřejeme speciální výrobky. Citlivá pleť po umytí zčervená, svědí, je nepříjemně napjatá. Používáme dermatologicky testované výrobky, pokud možno bez konzervačních látek. Někdy vyhovuje dětská kosmetika.

Kvalitu pleti definuje i náš zdravotní stav. Můžeme ho ovlivnit vyváženým jídelníčkem s dostatečným přísunem čerstvé zeleniny a ovoce, vhodné jsou zakysané výrobky a celozrnné pečivo. Výhodné je používat vitamíny a potravinové doplňky, které zevnitř pomohou zlepšit stav pleti.

 

Veškerý sortiment zmiňovaných produktů si můžete objednat v obchodě Klea – kosmetika a vitamíny pro krásu na adrese www.klea.cz, kde naleznete i detailní informace ke konkrétním přípravkům. Produkty si můžete rovněž objednat na klea@atlas.cz, nebo telefonním čísle: +420 605 149 841.

24.01.2006 - Jindřiška Kodíčková