Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Zákulisí ZOH Turíně, aneb co diváci neviděliÚvodník: Vždy v pravidelné periodě se na trhu objevují tituly, které shrnují největší světové sportovní akce. Jedná se o souhrn těch nejzajímavějších momentů ze světových šampionátů či olympijských her. Vždy ovšem jen opakují to, co sportovní fanoušci již viděli a co znají.

Článek:

NAKLADATELSTVÍ XYZ se tentokrát rozhodlo jít novou a zatím nikdy nevyzkoušenou cestou a ve spolupráci s Českou televizí připravilo knihu Zimní Olympiáda v Turíně očima sportovních redaktorů ČT - Marka Svačiny, Vojtěcha Bernatského, Petra Vichnara a Petra Svěceného.

Kniha čtenáře zavede do zákulisí takového mamutího podniku, jako jsou olympijské hry, a pokusí se je nabídnout z úplně nového úhlu. Každý den, 24 hodin, můžete sledovat úsilí světových sportovců na jednotlivých kolbištích. Tento zážitek zprostředkovává Česká televize. Její redaktoři diváky provázejí celým průběhem her. Ovšem jak právě redaktoři prožívají dění na olympijských hrách? Co se může stát v přímém přenosu? Jak oni tráví olympijský den? Jaké jsou bezprostřední zážitky sportovců? To je jen část otázek, na které tato kniha odpoví.

Čtyři vrcholní sportovní redaktoři – Vojtěch Bernatský, Marek Svačina, Petr Svěcený a Petr Vichnar den po dni provádí celou olympiádou. Vezmou nás na exkurzi do míst, kam se obyčejný divák nedostane. Za pomoci svých deníků dají nahlédnout do zákulisí těchto her a zprostředkují mimořádnou atmosféru her v Turíně. Nicméně aby měl čtenář informace kompletní, nechybí ani klasická výsledková a zpravodajská část a mnoho exkluzivních fotografií Eduarda Erbena, od 1996 oficiálního fotografa českého olympijského týmu a Českého olympijského výboru (1996 Atlanta, 1998 Nagano, 2000 Sydney, 2002 Salt Lake City, 2004 Atény).


Křest knihy: Marek Svačina,Vojtěch Bernatský, Petr Vichnar, Petr Svěcený:  TURÍN 2006 ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY OČIMA SPORTOVNÍCH REDAKTORŮ ČESKÉ TELEVIZE
proběhne 3. března 2006 pasáž ČERNÁ RŮŽE v 15:00 hod ( 1. patro).
Zdroj fotografií a zprávy: Nakladatelství XYZ


28.02.2006 - redakce