Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Erotická poezieÚvodník: Kniha "Stělesnost" je sborníkem básní, skutečně pro děti nevhodných. Řekla bych "přístupných od 15 let".

Článek:

 

 

 

 

 

 

 

Jednotlivými kapitolami nás almanach vede do stále hlubší dekadence erotických zážitků.

Začínáme u Vlastně nevinných a přes LehkéTěžké erotično se dostáváme k závěrečné části sbírky, nazvané Ach ty úchylky. Prostor dostalo i několik krátkým povídek. Sbírce se rozhodně nedá vyčíst jednotvárnost, neboť Jakub D. Kočí, který almanach sestavil, dbal při výběru autorů na jejich různorodost, takže si každý může v záplavě poezie najít „tu svou“ báseň. Jména autorů nemá široká veřejnost vypálena do paměti, ale možná se s nimi setkala již v některém periodiku, kde několik z nich působí jako novináři (například Richard Klíčník).

Velká část autorů je známá také na poli české science-fiction a fantasy scény, jakožto mladí, ale dobří autoři povídek i celých knih. Jmenujme alespoň Lucii Lukačovičovou, Ivanu Kuglerovou, Martina D. Antonína a Mílu Lince. Velkým plus celého almanachu se staly ilustrace Káji Saudka. Provází všechny kapitoly a úměrně obsahu se stávají stále chlípnějšími.

V době, kdy mnoho lidí poezii rádo čte, ale málokdo si nějaký sborník zakoupí, je Stělesnost odvážným počinem, který by neměl zůstat přehlédnut. A třebaže kvalita básní kolísá od amatérské poezie k autorské profesionalitě, stojí almanach za přečtení již pro svou vtipnost, originalitu a obrázky Káji Saudka.

Sborník "Stělesnost: almanach erotických básní a krátkých povídek" přineslo na náš trh vydavatelství Straky na vrbě v edici Rostoklatý vraniklec.

Zdroj fotografie: http://www.fantasyplanet.cz/vyd_straky_na_vrbe.asp

 21.05.2006 - Michaela Wilhelmová