Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Eva Holubová si vánoční dárek rozbalí v létěÚvodník: Eva Holubová a Ivana Chýlková dostaly dárek v podobě původní české komedie, kterou autor a režisér Patrik Hartl napsal přímo pro ně.

Článek:


Inscenace Klára a Bára, obnažující trpké vztahy mezi dvěma dlouholetými kamarádkami, zahájí letošní, již 3. ročník Léta hereckých osobností 24. června.
P. Hartl se snažil napsat inteligentní zábavný text, do kterého zakomponoval, samozřejmě s určitou nadsázkou, vše zlé, co se stalo v jeho rodině a okolí. Zároveň se snaží ze zapeklitého slepence najít cestu ven tak, aby se pošramocené vztahy zachránily. Je to kruté, pravdivé a proto napínavé. I Eva Holubová říká: „ Nacházím ve hře podobné situace, které jsem sama zažívala.“
Zda vznikl plnohodnotný dramatický útvar s reálnými situacemi může divák posoudit v létě ve &Svandově divadle, kde se převážná část přehlídky odehraje.

Pořadatelé na letošní rok připravili i zajímavý bonbonek - oživení divadelního prostoru pod otevřeným nebem v historickém prostředí Vyšehradu. Zde bude uvedena 10. července druhá premiéra přehlídky, tragikomedie Na konci duhy, ve které si zahraje Hana Maciuchová a Miloslav Mejzlík. Ztvární konec životní dráhy zpěvačky Judy Garlandové. V tomto zajímavém a výsostném představení prožijeme hrůzy lásky i hrůzy profese Judy. V inscenaci živě zazní její písně v podání Hany Maciuchové.

Kromě dvou novinek se samozřejmě budou hrát ve &Svandově divadle i inscenace, které diváci dobře znají z minulých ročníků. Nebude tedy chybět Absolvent v němž hrají Kryštof Hádek, Ivana Chýlková či Jaroslav Satoranský, hra Madame Melville s Ivanou Chýlkovou, Ženy mezi nebem a zemí, kde se představí Bára Kodetová a Anna &Sišková a psychologické drama o vztahu mezi matkou a dcerou Podzimní sonáta, v níž uvidíme B. Kodetovou a Danielu Kolářovou. Přehlídku zakončí 14. září Otevřené manželství, v něm ukáží italské soužití Jana Krausová a Karel Roden.

Součástí je i hostování souborů ze Slovenska. Diváci se můžou těšit na inscenace Frankie a Johnny, Kontrabas &Studia L+S , Odjezdy vlaků a Priateľky Divadla Astorka Korzo ´90.

Program a další informace najdete na www.studiodva.cz

Fotografie: autorka


16.06.2006 - Jindřiška Kodíčková