Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Bojíte se rádi?Úvodník: Proč mají děti rády pohádky? Protože dobře skončí? Protože při nich mají strach? Protože prodlužují tu chvilku, kdy už musí jít spát, ještě o kousíček? A které pohádky vlastně mají nejraději? Ty o princeznách nebo spíš o čertech?

Článek:

Přiznejme si to, pohádky nemají rády jen děti, my také. Počínaje těmi dětskými a konče strašidelnými horory či science fiction. Blížící se Vánoce lákají k pohádkám dvojnásob. Jen, není trochu škoda, že se na televizní obrazovce objevují dokola ty samé pohádky? A není ještě větší škoda, že už pohádky nevyprávíme dětem zpaměti, ratolesti posazené na klíně? Vždyť pohádky v nás všech, nejen v dětech, probouzí fantazii, tak potřebnou k tomu, abychom se dokázali odpoutat od svých praktických zemských starostí. Fantazií v sobě probouzíme to nejhezčí, fantazie nás dokáže povznést a třeba také ozvláštnit náš partnerský vztah.

Našemu vztahu k fantazii, ale také pohádkovým bytostem a jejich tvůrcům se budeme věnovat v prosinci na Rozhledně. A abyste při tom všem pohádkovém rozjímání docela nezapomněli na to, jak se nachyluje čas, připravili jsme pro vás i publicistické dárečky s vánoční tématikou.

 

Zdroj fotografie: www.pohadkovazeme.cz01.12.2006 - redakce