Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Buďte u toho...jedné noci v jednom kiněÚvodník: Čtvrtek 25.1. je právě jedním ze dnů, které překypují premiérami mnoha filmů. Premiéru má český animovaný film JEDNÉ NOCI V JEDNOM MĚSTĚ, horor AMERICKÁ KLETBA, APOCALYPTO Mela Gibsona, zfilmovaná populární dětská kniha s Dakotou Fanning &SARLOTINA PAVUČINKA, dobrodružný KRVAVÝ DIAMANT s Leonardem DiCapriem či Jude Law ve filmu DVEŘE DOKOŘÁN.

Článek: JEDNÉ NOCI V JEDNOM MĚSTĚ
Režie: Jan Balej
Distribuce: Falcon


Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem?
Může!

AMERICKÁ KLETBA
Režie: Courtney Solomon
Hrají: Donald Sutherland, Sissy Spacek, Rachel Hurd-Wood, James D’Arcy
Distribuce: Palace Cinemas

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta.

APOCALYPTO
Režie: Mel Gibson
Hrají: Rudy Youngblood, Dalia Hernandez, Mayra Serbulo, Gerardo Taracena, Raoul Trujillo
Distribuce: Biscop

Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku.
Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady.

DVEŘE DOKOŘÁN
Režie: Anthony Minghella
Hrají: Jude Law, Juliette Binoche, Robin Wright Penn, Martin Freeman, Ray Winstone, Vera Farmiga, Rafi Gavron, Poppy Rogers
Distribuce: Falcon

Will (Jude Law) a jeho kamarád Sandy (Martin Freeman) jsou spolumajiteli vzkvétající londýnské firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Nedávno své moderní studio přestěhovali na King’s Cross – do centra nejambicióznějšího regeneračního projektu v Evropě – kde však jejich kanceláře vzbuzují zvýšený zájem místních zlodějských gangů. Will se v rozhořčení z dalšího vloupání rozeběhne za jedním z mladých členů gangu, Mirem (Rafi Gavron), a pronásleduje jej až do bytu, kde mladý zloděj žije se svou matkou, bosenskou emigrantkou Amirou (Juliette Binoche). Will se s Amirou spřátelí, aby s její pomocí mohl pokračovat ve vyšetřování loupeže, avšak jejich přátelství nabere nečekaný spád. Amira brzy zjistí, že Miro vykradl Willovu kancelář a začne spekulovat o tom, s jakým úmyslem s ní sympatický architekt navázal vztah. Když jej pak z obav o osud svého syna začne vydírat, je Will, jehož život se noří do stále vážnější krize, donucen poznat divočejší stránky města i sebe samého.

KRVAVÝ DIAMANT
Režie: Edward Zwick
Hrají: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou, Michael Sheen, Arnold Vosloo
Distribuce: Warner Bros.

Film, za který si Leonardo vysloužil nominaci na nejlepšího herce, slibuje dobrodružnou podívanou z prostředí občanské války v Sierra Leone. Předmětem honby je diamant.

&SARLOTINA PAVUČINKA
Režie: Gary Winick
Hrají: Dakota Fanning
Distribuce: Bontonfilm

&Sarlotina pavučinka patří mezi nejoblíbenější dětské knížky vůbec. Vyšla už ve 23 jazycích, včetně češtiny, a v úctyhodném počtu 45 miliónů výtisků. I proto podle této nesmrtelné předlohy, kterou napsal autor Myšáka Stuarta Littlea E. B. White, vznikl stejnojmenný film, jehož ambice nejsou o nic menší.

Zdroj fotografie: cinemagia.ro

25.01.2007 - redakce