Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Děti Kate WinsletÚvodník:

Čtvrtek 1.2. přináší několik zajímavých premiér. Především jsou to Formanovy netrpělivě očekávané GOYOVY PŘÍZRAKY, pokračování komedie s Jayem a Mlčenlivým Bobem CLERKS II, drama DOTKNI SE OHNĚ z JAR 80. let a rovněž Kate Winslet ve filmu LITTLE CHILDREN. Rozhodně se máme na co těšit!Článek: GOYOVY PŘÍZRAKY
Režie: Miloš Forman
Hrají: Natalie Portmann, Javier Bardem, Stellan Skarskard, Randy Quaid, Blanca Portillo
Distribuce: Falcon, HCE

Příběh se odehrává v roce 1792, kdy Goya nastoupil na španělský královský dvůr jako dvorní malíř. Je založen na vztahu Goyi a jeho múzy Ines. Třetí zásadní postavou velkého dramatu je Goyův přítel, katolický mnich Lorenzo. V časech, kdy se Evropou jako morová nákaza šířila francouzská revoluce, posílila katolická církev ve &Spanělsku svou moc znovuobnovením inkvizice, což mělo zastrašit obyvatelstvo toužící po revoluci a absolutní nezávislosti na jakékoliv despotické autoritě. Velký zlom v Goyově životě nastane, když je Ines obviněna z kacířství a po vykonstruovaném procesu na mnoho let uvězněna.

CLERKS II
Režie: Kevin Smith
Hrají: Jason Mewes, Kevin Smith, Rosario Dawson
Distribuce: Palace Media


Pokračování filmového hitu z roku 1994. Jay a Mlčenlivej Bob dospěli a snaží se dělat něco víc, než jen sedět na zadku, pitvat se v pop kultuře a mluvit o sexu. Údajně jedna z nejlepších komedií za poslední léta.

DOTKNI SE OHNĚ
Režie: Phillip Noyce
Hrají: Derek Luke, Tim Robbins, Bonnie Mbuli
Distribuce: Bontonfilm

Politický thriller, silně vyprávějící skutečný příběh jihoafrického hrdiny za svobodou. Příběh je situován do 80. let v JAR. Patrick Chamusso je olejový rafinerní předák a fotbalový trenér, který je apolitický - do té doby, než je on spolu se svou manželkou uvězněn.

LITTLE CHILDREN
Režie: Todd Field
Hrají: Kate Winslet, Jennifer Connelly, Patrick Wilson, Noah Emmerich, Jackie Earle Haley, Gregg Edelman, Sarah Buxton
Distribuce: Warner Bros.

Toto drama se koncentruje na skupinu novomanželů, jejichž životy se protínají na hřištích, v městských bazénech a ulicích jejich malého společenství překvapivě nebezpečným způsobem.

Zdroj fotografie: filmfodder.com

01.02.2007 - redakce