Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Pomáhat tam, kde to lidé opravdu potřebujíÚvodník:

Dnes, ve čtvrtek 8.2.2007, mají v našich kinech premiéru velkolepé filmy: POSLEDNÍ SKOTSKÝ KRÁL, vyprávějící příběh lékaře, který se stane svědkem jedné z nejhorších diktatur Afriky, či hvězdně obsazený ATENTÁT V AMBASSADORU. Sekundanty jsou ZASTAV SE A NEPŘEŽIJE&S či &STĚSTÍ NA DOSAH.Článek: ZASTAV SE A NEPŘEŽIJE&S

Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor
Hrají: Jason Statham, Amy Smart, Efren Ramirez, Dwight Yoakam, Chester Bennington, Francis Capra
Distribuce: SPI

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky!

ATENTÁT V AMBASSADORU

Režie: Emilio Estevez
Hrají: Anthony Hopkins, Lindsay Lohan, Demi Moore, Sharon Stone, Elijah Wood, Laurence Fishburne, Helen Hunt, Ashton Kutcher, Mandy Moore
Distributor: Blue Sky Film

4. června 1968. Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve všech lidech vzbuzuje naději, vzrušení a dojem, že jeho zvolení bude příčinou velkých změn. V následujících dvou dnech však celý svět bude svědkem události, která změní historii a životy mnoha lidí. Atentát v Ambassadoru není politický film. Není to ani příběh Roberta Kennedyho (ve filmu ho vidíme výhradně ze skutečných archivních záběrů). Je to pohled do životů několika lidí, jejichž cesty se na pár hodin protly. Příběh lidí, kteří byli v bezprostřední blízkosti jednoho z největších incidentů 20. století.

POSLEDNÍ SKOTSKÝ KRÁL

Režie: Kevin Macdonald
Hrají: Forest Whitaker, Gillian Anderson, James McAvoy, Kerry Washington
Distribuce: Bontonfilm

Příběh filmu Poslední skotský král se začíná odvíjet v okamžiku, kdy čerstvě vystudovaný skotský lékař Nicholas Garrigan (James McAvoy) odlétá do Ugandy. Od návštěvy exotické země si slibuje vzrušující zážitky, romantiku a radost z toho, že může pomáhat tam, kde jej lidé opravdu potřebují. Krátce po svém příletu je přivolán na místo bizarní nehody - nový prezident Idi Amin naboural se svým Maserati do krávy. Garrigan chaotickou situaci radikálním způsobem vyřeší a svou bezostyšnou přímostí si Amina získá. Amin, který byl už dříve posedlý skotskou historií a kulturou, si Garrigana ihned oblíbí a nabídne mu, aby se stal jeho osobním lékařem.
Je to tak neuvěřitelná nabídka, že ji mladý doktor nemůže odmítnout - a právě v tomto osudovém okamžiku začíná jeho cesta do šokujícího zákulisí jedné z nejstrašnějších hrůzovlád v Africe.

&STĚSTÍ NA DOSAH

Režie: Gabriele Muccino
Hrají: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Kurt Fuller, Brian Howe, Dan Castellaneta
Distribuce: Falcon

Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí.

Zdroj fotografie: killermovies.com

08.02.2007 - redakce