Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Vondráčková jako muzikálová hvězdaÚvodník:

Na čtvrtek 22.2.2007 se chystají premiéry hned několika velkolepých snímků, ať už zmíníme například DREAMGIRLS s Beyonce Knowles či mozaiku příběhů ve filmu BABEL s Bradem Pittem. Do kin přijde také animovaná PAST NA ŽRALOKA, český film KVASKA o lásce mezi muzikálovou herečkou a vězněm a v neposlední řadě také úplný, ale úplný začátek legendy jménem Hannibal Lecter.Článek: DREAMGIRLS
Režie: Bill Condon
Hrají: Beyoncé Knowles, Jamie Foxx, Eddie Murphy, Danny Glover, Jennifer Hudson
Distribuce: Bontonfilm


Jednoduchý a přitom neuvěřitelně silný je příběh muzikálu Dreamgirls oscarového scenáristy a režiséra Billa Condona. Zachycuje trnitou cestu za slávou v podání dívčího tria Dreamettes, jejich vzestupy a pády, oběti, které musely svému snu přinést, a hlavně je plný skvělé hudby. Film vznikl podle stejnojmenného divadelního muzikálu, který patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo na prknech proslulého divadla Broadway.

HANNIBAL - ZROZENÍ
Režie: Peter Webber
Hrají: Gaspard Ulliel, Li Gong, Richard Brake, Rhys Ifans
Distribuce: Warnerbros


Vstupte do temné mysli Hannibala Lectera... Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER.

PAST NA ŽRALOKA
Režie: Howard E. Baker, John Fox
Hrají v českém znění: Jan Dolanský, Lucie Vondráčková, Petr Čtvrtníček
Distribuce: Blue Sky Film


Rybí kluk Panki se přestěhuje na nový korálový útes. Potká rybí slečnu, krásnou Kordelii, která má ale hodně zubatého nápadníka. Dokáže získat lásku své vyvolené a zároveň ji i útes ochránit před divokým žralokem? ČESKÝ DABING!

KVASKA
Režie: Mirjam Landová
Hrají: Lucie Vondráčková
Distribuce:
HCE

Hlavní hrdina příběhu Micky (Tomsa) se ocitne ne svou vinou ve vězení. Při životě ho drží jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin (Vondráčková). Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z vězení. Kuriózním způsobem se mu nakonec povede jak utéct, tak projít celým konkurzem. Konečně se seznamuje s Karin a na vlastní kůži zažívá muzikálový dril. Den premiéry se blíží a policie je Mickymu na stopě. Když se ale dají dohromady ty správné ingredience a nechají se dostatečně uležet, vznikne KVASKA a na tu je i policie krátká.....

BABEL
Režie: Alejandro Gonzáles I?árritu
Hrají: Cate Blanchett, Brad Pitt, Gael Garcia Bernal, Rinko Kikuchi
Distribuce: Bioscop


Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzálese I?árritu a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores perros/Láska je kurva, režie Alejandro González I?árritu, 2000; 21 gramů (21 Grams, režie Alejandro González I?árritu, 2003). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů.

Babel ukazuje na biblické podobenství, kde podle Starého Zákona potrestal Bůh opovážlivost stavitelů slavné věže zmatením jazyků. Filmová interpretace se odehrává  v pěti jazycích. V každém příběhu na sebe narážejí dva: v marocké poušti arabština a angličtina, v Kalifornii a Mexiku angličtina a španělština, v Tokiu japonština a znaková řeč. Jazyky jako takové však nejsou zdrojem nedorozumění, slouží spíš jako metafory pro mentální světy, do nichž jsme se zabarikádovali a odkud se bojíme vystoupit.  V globální vesnici jsme si sice fyzicky blíž, ale duševně máme k sobě stále daleko.


Zdroj fotografie: movies.yahoo.com

22.02.2007 - redakce