Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Soutěž o 3 trika s logem filmu Arthur a MinimojovéÚvodník: Soutěžní otázka: Kdy se uskuteční česká premiéra filmu Arthur a Minimojové? Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří obdrží trička s logem filmu.

Článek:

 

Správné odpovědi zasílejte do 15.3. 2007 na : soutez@webmagazin.cz. Připojte i svou poštovní adresu.
Nápovědu hledejte na www.bioscop.cz.Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví.
Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Minimojů. Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci. 
Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky.  

Originální název:
   Arthur et les Minimoys, USA/Francie 2006
Žánr:                         Rodinný
Scénář a Režie :       Luc Besson
Kamera:                Thierry Arbogast     
Hrají & Dabují:       Freddie Highmore/Jan Battěk (Arthur), Madona/Lucie Vondráčková (princezna Selenie), Snoop Dogg/Tomáš Juřička (Max), David Bowie/Aleš Procházka (Maltazard), Mia Farrow (babička Arthura)
Internet:                    www.bioscop.cz, www.eusebius.cz, www.arthuretlesminimoys.com01.03.2007 - redakce