Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Deprese a kysnoucí mlékoÚvodník: Nepůsobí na nás jen horko, chlad, vlhko či tlak vzduchu, ale také elektrické impulzy, pole a elektricky nabité molekuly. Lze je sice jen stěží měřit, na nás však mají obrovský účinek. To díky nim se lépe hojí rány a rychleji kysne mléko, vyvolávají euforické či depresivní nálady.- Mágové přírody.

Článek: Čím to, že se lidé budí s jistotou ve změnu počasí na další den? Jak to, že každý druhý trpí bolestí hlavy? Ano, převážní viníci stres a změna počasí. Jak si ale odpovíte na tyhle otázky – Jak to, že se v jeden den stane více trestných činů než obvykle, či se stane více dopravních nehod nebo srdečních infarktů?

Způsobuje to, světe, div se, povětrnostní faktor či spíše více povětrnostních faktorů do kupy, přičemž zvířata je vnímají daleko citlivěji než lidé...

Prozatím se však vrátíme k oněm kouzelným účinkům povětrnostních faktorů, které mimo jiné zapříčiňují rychlé kysnutí mléka. Jak k tomu tedy dojde? Elektromagnetické impulzy urychlují růst kvasinkových buněk a bakterií, to způsobí jejich zvýšený počet v kyselině mléčné a onen zkyslý zázrak je na světě. Také proto se i výrobci speciálních gelů a polyamidů potýkají s problémy, aby v některých dnech nevyráběli samé zmetky.

Odvětví, které popisuji, tedy vlivy počasí na zdraví, se nazývá biometeorologie, dosud je docela mladým a neprozkoumaným, avšak dosavadní výsledky překvapí. Ona věda vypadá tajemně a mysticky, proto uvedu další vědecký experiment uskutečněný společností Maxe Plancka: Tato společnost uzavřela do podzemních bunkrů zkušební osoby za účelem zkoumání denního a nočního rytmu člověka.

Osoby zde strávily několik dní bez denního světla a slunečních paprsků. Překvapující závěr zřejmě znáte. Lidé v první místnosti si uchovali svůj 24 hodinový rytmus, v druhé místnosti se však u lidí vyvinul rytmus o 25 – 26 hodinách!
Jak to? Prosté vysvětlení – druhou místnost vědci kompletně odstínili proti přirozenému magnetickému poli Země!
Magnetické pole v rukou vědců prý léčí zlomeniny kostí a deprese, má vliv na zdraví a následně také na psychiku.

Spoléháte se na svou intuici s bolavými klouby či jizvami (tedy bude pršet)? Děláte naprosto správně! Nejedná se o výmysl, sen či iluzi, jedná se o citlivost na počasí. Jak se tedy stane, že to vaše tělo pozná? Jen vnímá elektrický stín, jež již dopředu (často i dva dny) vrhají bouřkové fronty. Pro zajímavost impulzy, jež vnímáte, se šíří asi 300 000km/s na vzdálenost větší než 1 000km.

Naproti tomu, za astma a deprese zase může bouře pozitivních iontů, vyvolaná teplým suchým vzduchem (např. fénem či chinookem), která mění naše hormony. Ptáte se, jak se k nám dostanou? Jednoduše, s vdechnutým vzduchem. Avšak negativní ionty naopak mají podle dr. Kornblueha utišující efekt podobný opiátům. Tyto ionty se tedy starají o rychlejší hojení ran a chrání před astmatickými záchvaty.

A co poštovní holubi, uvažovali jste někdy nad tím, jak je možné, že absolvují stovky kilometrů na konkrétní místo a zase se vrátí zpět do holubníku? Vděčí za to magnetickému poli Země. To právě díky němu se nemohou nikdy ztratit.

Pamatujete si na příběhy, které se vyskytly krátce po zemětřeseních, kdy lidé, jež přežili, tvrdili, že je zachránil šestý smysl jejich zvířat? Žádná náhoda, zvířata vycítila změnu magnetického pole.

Položím vám poslední otázku: víte, čemu vděčíme za bezdrátový srdeční stimulátor? Ne, nespletla jsem se, opravdu mám na mysli "čemu", neboť díky vysílání magnetických impulzů dnes vše funguje, jak má. Tyto impulzy totiž ovlivňují jak mozek, tak i srdeční rytmus.

Myslíte si tedy stále, že čerpat vnitřní sílu z přírody nelze? Já už o tom přesvědčena nejsem, to jak mohutně na nás působí přírodní procesy jako bouřka a magnetické pole Země, opomenout nelze. Matka příroda rozhodně věděla, co dělá, když to takhle zařídila, avšak měla by v dnešní době stát na jednom z předních míst našeho zájmu, neboť co bychom my znamenali bez ní? Bohužel to tak v dnešní době nevypadá, ale kdo ví, co si na nás příroda vymyslí na oplátku…

Zdroj fotografie: www.ian.cz

13.10.2007 - Lucie Hajduková