Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - My se ČEZu nedámeÚvodník: Je v pořádku, když si vrcholní manažeři rozdělí odměny za vykonanou práci, protože stejně tak, předpokládám, odmění všechny ty, kteří se na dobrém hospodářském výsledku podíleli. Není ale v pořádku, když se to děje ve firmě nepatřící žádnému magnátovi, ale jíž z velké části vlastní stát jako v případě ČEZu, kdy dle informací dostupných na jejich webové stránce se jedná o 67,61 % (údaj k 31.12. 2006) základního kapitálu.

Článek: Jelikož prostředky ČEZu mají jistě své dno, někde musí na odměny managementu vzít. A kde jinde zalovit, než v kapsách svých klientů. Rozumím tomu, že za služby se platí a celkem přirozeně se tudíž ceny zvedají, na druhou stranu zdražovat na straně jedné, a na druhé rozhazovat peníze, nepatří zrovna k pěkným vizitkám kvalitního ekonoma. Pochopitelně pak zmíněné rozšafné chování musí v důsledku v zákaznících vzbudit nevoli.

Ostatně sama hledám těžko důvod, proč bych se měla i já podílet na sponzoringu „čezáckých“ špiček. Chápu, že chtějí žít luxusně, bydlet honosně a jezdit na skvělé dovolené, ale přimlouvala bych za to, ať si hledají zdroje pro své nadstandardní radovánky jinde, než v našich peněženkách.

Proto také vítám iniciativu, která právě putuje z jedné e-mailové adresy na druhou, kdy nás vyzývá k tomu, abychom dnes 1. února v 18.00 vypnuli všechny spotřebiče. Myslím si, že tímto tichým způsobem se může zapojit každý, kdo s „politikou“ ČEZu nesouhlasí.
Uvidíme, kolik domácností se připojí, a co protest přinese. Minimálně si snad alespoň nějaký zdatnější „píárčík“ v ČEZu uvědomí, že v tomto případě situaci nezvládli, alespoň tedy určitě mediálně.

Logo: www.cez.cz01.02.2008 - Martina Bittnerová