Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Nové řešení problémů s erekcíÚvodník: Po úspěchu dnes již známé modré pilulky přichází na trh nový přípravek v boji proti poruchám tzv. erektilní dysfunkce -schopnosti dosáhnout ztopoření penisu. V čem je nový pánský doplněk stravy inovativní, objasňuje následující článek.

Článek: Problémy s erekcí jsou noční můrou asi každého muže v produktivním věku. Bohužel se tímto problémem setkává stále větší množství mužské populace. Potíže s erekcí se dnes zdaleka netýkají pouze starších pánů, ale mohou se objevovat již u pětadvacetiletých, vzácněji mladších, jedinců mužského pohlaví. Příčiny této poruchy jsou různé. Současná věda se staví proti názorům, které považují erektilní disfunkci za výhradně psychologický problém. Psychika zde sice hraje významnou roli, nicméně další faktory zahrnující kouření, nedostatek pohybu, přepracovanost a s ní související nadbytek stresu zvyšují pravděpodobnost výskytu problémů s erekcí.

Nervová soustava funguje na principu vzájemného působení různých chemických látek označovaných jako mediátory. V roce 1997 byla udělena Nobelova cena za objev mediátoru, oxidu dusnatého, který hraje klíčovou roli v rozšiřování cév a způsobuje tak lepší prokrvení organismu a s ním spojenou citlivost pro různé podněty. Na tomto principu funguje například Prelox®, doplněk stravy dánské farmaceutické firmy Pharma Nord, zvyšující hladinu oxidu dusnatého v těle. Tohoto účinku dosahuje kooperací tří účinných látek-Pycnogenolu®, L-argininu a L-taurinu.

Jde o přírodní antioxidant extrahovaný z kůry francouzské přímořské borovice, který příznivě působí na krevní oběh a imunitní systém. V působení hraje klíčovou roli, neboť aktivuje enzym, který přeměňuje L-Arginin na výše zmiňovaný oxid dusnatý. L-arginin patří mezi aminokyseliny, které se běžně vyskytují v potravě, avšak ne v nedostatečném množství. L-taurin je třetí látka, která koncentraci podporuje.

Foto: www.prelox.com29.02.2008 - Kateřina Sovová