Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Jak na ženu?Úvodník: Chcete se seznámit a zdá se vám, že děláte pořád něco špatně? Nebo už „tu svou“ máte a jen nevíte, kterak si jí udržet bez hádek a práskání dveřmi? Martin Baxendale vám opět rád poradí…

Článek: Ovšem, musíte ještě chvíli počkat, až se vrátí z nemocnice a sundají mu všechny ty obvazy a sádry. Jeho milované manželce, paní Baxendalové, se totiž nějak nezdálo několik kapitol v knížce. Zřejmě provokovaly svou obscénností. A tak se drahá žena vrhla nejen na nepohodlné, sexistické a málo emancipované stránky , ale i na svého milovaného manžela – autora.

To, co zbylo, ale také stojí za to. Žena – návod k obsluze pro muže je jako vždy vtipným a trefným manuálem ke vztahu. V prvních kapitolkách přijde řeč na to, jak vůbec ženskou jednotku získat. Víte vůbec, jak žena vypadá? Kde ji najít? Jak ji oslovit? A opravdu k tomu seznamování potřebují muži Rolls-royce?

Když už dokážete ženu rozpoznat od muže, musíte se naučit, z jakých částí se skládá. Například koleno přezdívá autor Likvidátor varlat, ale také upozorňuje, kolik dnešních mužů si nehodlá zapamatovat, že křehčí polovina lidstva má i mozek! Také si ujasníte, kam takovou novou ženu dát. Autor naštěstí nepřekypuje šovinismem (nebo alespoň ne po zásahu své manželky). Ženu proto nedoporučuje nechávat neustále v kuchyni, ale použít ji i třeba jako vysoce dekorativní kryt plážového lehátka (samozřejmě na pláži u moře), které ochrání před škodlivými UV paprsky.

Problémy přijdou vždy a manuál vám poradí, jak na ně. Premenstruační syndrom, nebo jste zapomněli na výročí? Kupte dáreček. Řeč ale dojde i na sex. Volit mezi hospodou a případnou předehrou k sexu není nikdy dobrý postup…

Manuál nezapomíná ani na svatbu, porod, pravidelnou údržbu a řadu dalších možných i nemožných situací, ve kterých se ten, kdo doma má ženskou jednotku, může vyskytnout. Ať již pro vás, nebo pro vaše kamarády, je takhle vtipně psaná i ilustrovaná publikace super nápadem.

Martin Baxendale: Žena – Návod k obsluze, vydal Fragment
Foto: fragment.cz

05.08.2008 - Michaela Wilhelmová