Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Ženský secondhand? Money transformaceÚvodník: Vždy aktuální téma – peníze. Naivní či reálné představy o tom, jak by nás zbavily všech starostí. Jak funguje výměnný obchod – sex za pohodlí, peníze za ztrátu svobody ve tvorbě… Divadelní skupina SECONDHAND WOMEN předvede ve svém nejnovějším projektu stylové skoky z jednoho žánru do druhého. Pozlátko výpravné operetky střídají autentické osobní výpovědi. Sami rozhodněte, za kolik byste koupili jejich úsměvy, aby byly opravdové!

Článek: Herečky přinášejí na jeviště spolu a s humorem i závažné otázky a nabízejí varianty kontrastních odpovědí. Různorodost jich samotných umožňuje otevřené scénické diskuse, a jindy naopak groteskně zoufalé prosazování si svého individuálního pohledu na téma peněz. SECONDHAND WOMEN kritizují hromadění drahých výrobků, a na druhou stranu touží po značkových kabelkách a luxusu ze života bohatých žen. V hudebních pasážích inscenují kabaretní choreografie, taneční mini znělky a autorské písně. Od lítaček western salónu přes intimní výpovědi hereček do prostředí kriminality latinské Ameriky. Přes sambu ke kankánu, od dolaru ke koruně a od vlastní kapsy do World Trade Center….

SECONDHAND WOMEN je mezinárodní divadelní demokratický kabinet, který v roce 2003 založila pětice nezávislých performerek z ČR, Islandu a Dánska – Petra Moře Lustigová, Daniela Voráčková, Halka Třešňáková, Stefania Thors a Helene Kvint. Až do finální fáze, kdy musí být všechny na jevišti, pracují SECONDHAND WOMEN bez režiséra a v souboru nejsou muži, ačkoliv jejich vztah k mužům je více než vřelý!
V divadle ALFREDVEDVOŘE uvedly s úspěchem představení MEZZO – fiktivní reality show o životech žen po 30 (2003), se kterým byly pozvány na festivaly v ČR, na Slovensku, v USA, Dánsku a Venezuele. Také jejich druhý projekt, UŽ MUŽ (2005), se setkal s velkou diváckou odezvou.

hrají: Helene Kvint, Petra Moře Lustigová, Stefania Thors, Halka Třešňáková, Daniela Voráčková, finální režie: Viktorie Čermáková, scéna a kostýmy: Jana Preková, hudba: Lada Plachá, světelný design: &Sárka Havlíčková, produkce: Milena Fabiánová a SPREAD

premiéra: 12. listopadu 2008

podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hl. Město Praha, Nordic Cultural Point, Odsherred Theatre Centre, SPREAD a MOTUS o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE

Zdroj a více informací:
www.secondhandwomen.cz

02.11.2008 - redakce