Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Konec zvířat!Úvodník: Už je to tady. Svět zvířat právě zažívá svou zkázu. Z minuty na minuty přestává existovat. Nevěříte? A přesto je to tak...

Článek: Naštěstí tím nemyslíme svět zvířat v globálním slova smyslu, a to i přesto, že dostává od lidí také pěkně "zabrat". Z minuty na minutu zmizí naše rubrika Světem zvířat. Ale nemusíte se bát, na čtyřnohé (a samozřejmě i okřídlené, osminohé, plazivé i ploutvové) miláčky tím nezapomeneme. Jen se s nimi budete nepravidelně setkávat v rámci naší rubriky všehochutě alias Rozhledy.

Pokud si chcete zalistovat články zpět, můžete si i dále některé staré kousky ze Světa zvířat číst. Ovšem provedli jsme selekci, některé přeřadily do rubriky "próza" - to proto, že šlo o zvířecí příbehy, pár do postřehů a jeden dokonce do rozhovorů. Hodně článků také skončilo "na smetišti" - a to zejména proto, že jejich platnost měla časové omezení (pozvánky na akce, staré narozeniny zvířátek v zoo apodob.), či nějakým způsobem (například formou) nezapadly do nového pojetí zvířecího světa.

A pozitivní zpráva na konec: při listování starými články nám došlo, že rady v nich obsažené mohou naši čtenáři užít i teď. Proto je škoda nechat čtyři roky zapadlá zvířátka spát a některé užitečné a zdařilé články vám dáváme opět k dispozici! Do oběhu je znovu pouštíme v následujících dnech a doufáme, že alepoň pár z vás v nich najde radu či potěchu.

12.10.2008 - redakce