Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Dárek, který pomůžeÚvodník: Kalendář na rok 2009 "Stop malárie" se může stát originálním vánočním dárkem! (Níže uvedenou zprávu o křtu kalendáře dodalo Humanistické centrum Dialog.)

Článek: Příjemné s užitečným spojilo několik hvězd českého modelingového a kulturního světa při práci na tomto nově představeném kalendáři, mezi jehož tváře patří například Helena Zeťová, Lucie Váchová či Arnošt Lustig. Kalendář, který vznikal od podzimu minulého roku, podpoří stejnojmenný projekt Humanistického centra Dialog.

Pomozte spolu s námi bojovat proti malárii, přispějte částkou alespoň 300 korun na projekt Stop malárie a získejte zdarma kalendář Stop malárie 2009, na kterém spolupracovala například Lenka &Smídová či Ondřej Brzobohatý. Tento projekt má za cíl získat finanční prostředky na osvětu na školách, zajištění prevence a na vybavení laboratoře v Conakry (hlavním městě státu Guinea), více informací jak pomoci, Vám rádi poskytneme na emailu tereza@humanisti.cz, kde si také výtisky kalendáře můžete objednat.

Malárie, na kterou zemře přibližně jeden až dva miliony lidí ročně, je parazitární onemocnění způsobené prvokem rodu Plasmodium, přenášené komárem Anopheles. Jejími oběťmi jsou především děti mladší pěti let a těhotné ženy. Za stejnou dobu se touto nemocí nakazí asi 300 milionů lidí. Nákaze je vystavena polovina světové populace.

Malárii je možné velmi účinně předcházet a stejně tak ji léčit. Projekt "Stop malárie" je bojem s touto nemocí a je bojem za naději na život mnoha lidí.

A na závěr bychom chtěli uvést, co spisovatel Arnošt Lustig popřál kalendáři: ,Přeji kalendáři, aby se lidem líbil, aby jim nejenom připomínal dny, které přicházejí a odcházejí, ale i co je to člověk a čím může být lepší.’

Těšíme se na společnou radost nad kalendářem, který nám už doma visí. Stejně tak může zkrášlovat i váš domov!


                                                

25.10.2008 - redakce